19 Kasım 2018

Online Konut Kiralama Servisi Airbnb Artık Türkçe!

Son zamanlarda dünya çapında oldukça ses getiren online konut kiralama servisi Airbnb, resmi Türkçe sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Kiralama hizmetlerinden, lokasyon arama seçeneklerine kadar tüm servislerini Türk internet kullanıcıları için uygun haline getiren site, böylelikle Türk pazarındaki büyüme hedeflerine hız verme amacını taşıyor. Hedef diyoruz, çünkü geçtiğimiz ay yayınladığımız haberde de bahsettiğimiz üzere; Türk kullanıcısı sisteme oldukça hızlı bir şekilde adapte olmaya başladı.  Airbnb açısından Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olmaya doğru emin adımlarla ilerleyen Türkiye’de,  bugüne kadar 60 binin üzerinde kiralama gerçekleştirildi. Ülkemize gelen turistlerin de bu rakamlarda büyük payı olduğunu da belirtmekte yarar var.

Sadece apartman dairesi değil, insanoğlunun konaklayabileceği her alanın (mağara, şato, ağaç ev) platforma eklenebildiği Airbnb, kullanıcıların boş alanlarını kiraya verdiği ve başka kullanıcıların da, hem makul fiyatlara hem de güvenilir bir şekilde bu alanlarda konaklamalarına imkan veren bir hizmet olarak öne çıkıyor. Kurulduğu 2008 yılından bu yana Türkiye’de sisteme kayıtlı olan ev sahipleri 4 milyon liranın üzerinde bir kazanç sağladı. Aynı şekilde Türkiye’den yurtdışına gidecek olanların yaptıkları uluslararası kiralamalar da iki katının üzerine çıktığını da belirtmeden etmeyelim.


Ülkemizdeki bu yükselen online kiralama potansiyelinin farkına varan oluşum, Ağustos ayında aynı gün içerisinde 60 bin rezervasyon gerçekleştirerek bir rekora imza atmıştı. Türkiye’deki toplam konaklama kapasitesinin 7 binin üzerinde olduğu Airbnb’nin tamamen Türkçeleştirmesinin ardından, ülkemize özel ne gibi bir pazarlama ve promosyon stratejisi izleyeceği merak konusu.

Sevgili Airbnb Türkiye Topuluğu üyeleri,

Platformumuzun resmi Türkçe sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurmaktan memnuniyet duyarız. Bu sürüm, web sitesine Türkçe olarak göz atabilmenizi sağlayarak Airbnb deneyiminize yerel bir özellik katacak.

Yerel topluluklarımıza sunduğumuz hizmet ve desteği sürekli olarak geliştirmek Airbnb’nin kuruluş felsefesinin bir parçasıdır. Platformumuza kendi dilinizde erişim sunmak bu hizmeti geliştirme yöntemlerimizden yalnızca biridir. Bu yeni sitenin sunduğumuz harika özellikleri kullanmayı her zamankinden de kolay hale getireceğiniz umuyoruz!

Türkçe sürüm, http://www.airbnb.com.tr bağlantısı aracılığıyla veya airbnb.com sitesinde dili Türkçe’ye çevirerek kolayca erişilebilir durumdadır. Dili, airbnb.com üzerinde sağ üst köşedeki dil seçimi menüsünden değiştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Airbnb EkibiSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*