16 Aralık 2018

Online Kupon Kullanan Kesim Daha Çok Alışveriş Yapıyor, Daha Çok Harcıyor

Amerika’da gerçekleştirilen bir araştırma, markaların özellikle dijital kuponlara neden önem vermeleri gerektiğini ortaya koydu.

Offline kuponlarla başlayan, online alışverişin ve internet kullanımının artmasıyla online’a kayan kupon çılgınlığı ABD’de hızla devam ediyor.

GfK Knowledge tarafından ABD’de bulunan 2 milyon tüketici ile yapılan araştırmaya göre, dijital kupon kullanan 200.000 kişi, kullanmayan kesime göre hem daha fazla alışveriş yapıyır, hem de her alışverişlerinde daha fazla para harcıyor.

Coupons.com ve sitenin networkünde yer alan diğer kupon siteleri üzreinden gerçekleştirilen araştırmada, online kupon kullanan kesimin diğer tüketicilere göre yılda %22 oranında daha fazla defa alışveriş yaptıkları belirtiliyor.

Bu kesimin her alışverişlerinde ise kupon kullanmayan kesime kıyasla %23 daha fazla para harcadıkları araştırmada paylaşılıyor. Bu oran senelik olarak ise standart bir tüketicide yaklaşık 2545 dolar iken, online kupon kullanan kesimde 3803 dolar, yani yaklaşık %49 daha yukarıda.

ABD halkının %25’inin artık dijital kupon kullanmaya başladıkları da araştırmada belirtilirken, bunun 55 milyon kişiye denk geldiği ifade ediliyor.

Coupons.com ve GfK Knowledge Networks yetkilileri, indirim kuponlarının alışverişe yönlendirmede etkin araçlar olduklarını, dijital kupon kullanan kesimin daha fazla alışveriş yaptığını ve standart online alışveriş yapan kesimden daha fazla harcadıklarının araştırmalarıyla da ortaya çıkmasıyla, bu yönteme markaların önem vermelerinin gerekli olduğunu paylaşıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Online veya offline işletmeler kuponly mağazası açıp indirimlerini profiileri üzerinden duyarabilirler : http://kuponly.com/magazakur?m=true

Fikrini söyle

*