21 Kasım 2018

Online Kupon Uygulamasının Bir Adım Ötesi; Kupon Paylaş Nakit Kazan

ABD’de oldukça yoğun olarak kullanılan, ülkemizde ise online alışverişlerin artmasıyla yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan online kupon uygulamalarına CouponChief.com yeni bir boyut kazandırıyor.

Üzerlerinden gelen satışlardan kazandıkları komisyonları kupon olarak tüketiciler ile paylaşan kupon sitelerinden biri olan CouponChief, 2008 yılında kullanıcılarına beğendikleri kuponları paylaşmalarına yönelik Pay-2-Share uygulamasını başlatmıştı.

Bu uygulama ile CouponChief.com kullanıcıları beğendikleri kuponu paylaşarak, kendi paylaşımları üzerinden gerçekleşen satışlardan %2 komisyon almaktalar.

Pay-2-Share uygulaması ile 2011 yılında kullanıcılarına 300.000 dolar civarında satış komisyonu ödediğini belirten CouponChief.com, bu rakamın 2010 yılında gerçekleşen komisyon ödemesinin %200 yukarısında olduğunu paylaştı.

Kupon paylaşım uygulaması ile uygulamanın başlatıldığı 2008 sonundan bu yana 500.000 dolarlık ödeme yapıldığı da paylaşılırken, 2011 yılında site kullanıcılarından yaklaşık 50 kişinin hem kuponlarını kullanarak alışverişlerinde daha az ödeme yaptıkları, hem de 1000 dolar civarında komisyon kazancı sağladığı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Deniz Buz der ki:

    Tam belki aynisi degil ama bir de http://www.nakitkazan.com var, nakit kazandiran. Yurt disindaki ‘cashback’ mantigina dayali. Belki haberdar olmak istersiniz diye dusundum.

Fikrini söyle

*