13 Kasım 2018

Online Mağazaların En Büyük Derdi Trafik Çekmek

Online alışverişin ve e-ticaretin en yoğun yapıldığı ülkelerden biri olan İngiltere’de yapılan bir araştırma, online mağazaların, özellikle perakendecilerin önlerindeki en büyük sıkıntının, internet sitelerine trafik çekmek olduğunu ortaya çıkarttı. Sosyal medya bu trafiği sağlayan en önemli kaynaklardan biri olmayı sürdürürken, perakendeciler zaman ve para limitleri olmasa başka kaynakları da araştırmak ve geliştirmek istediklerini söylüyorlar.

SpinMe‘nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre perakendecilerin %41’i, en büyük dertlerinin sitelerine trafik çekebilmek olduğunu belirttiler. Temmuz ayında tamamlanan ve sonuçları şimdi açıklanan bu araştırmaya göre perakendecilerin %24’ü ikinci en büyük dertleri olarak inovatif yeni ürün pazarlama yöntemleri bulmayı, üçüncü en büyük dertleri olarak (%11) küresel pazarda satış yapabilmeyi sayıyorlar.

SpinMe Yönetici Direktörü David Brint, endüstrinin giderek küreselleşmekte ve uluslararası bir hale gelmekte olduğunu, buna rağmen perakendecilerin giderek daha çok kendi ülkelerine tutunmaya çalıştığına dikkat çekiyor.

Araştırma perakendecilere ayrıca, eğer zaman ve para limitleri olmasaydı internet sitelerini nasıl geliştirecekleri sorulmuş. Perakendecilerin ilginç bir şekilde hemen hemen aynı %41’lik kısmı sosyal medyayı daha iyi kullanma konusuna eğilirken %29 online müşteri hizmetleri ve müşteri ile etkileşimi arttırma yoluna gideceğini söylüyor. %18’i yeni ortaya çıkan teknolojilere yatırım yapacağını belirtirken, %12’si daha kişiselleştirilmiş bir internet sayfası deneyimi sunmak istediğini söylüyor.

SpinMe araştırmasında ortaya çıkan başka ilginç istatistikler:

Perakendecilerin %63’ü ürün stili ve görüntüleme teknik ve teknolojileri konusunda daha bilgili olmak istiyor.

%23’ü ürünlerin görselleri hazırlanırken en büyük sorunun ışıklandırma olduğunu söylüyor.

%23’ü ürün görsellerinin post-prodüksiyonunun çok uzun sürdüğünden şikayetçi.

Perakendecilerin %18’ini görsel kalitesini istikrarlı tutmaya çalışmak çok yoruyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*