17 Kasım 2018

Online Moda Arama Motoru Siteleri

Moda Arama Motorları kategorisinde aklınıza gelen birçok ürünü ve markayı uygun fiyata bulabileceğiniz bu haftaki e-ticaret şirketleri yazımızda Moda Arama Motorları Siteleri’ne yer verdik. Yenilerini eklemek isteyenler yazının altında yorum olarak katkıda bulunabilirler.

 

Vitringez.com

Vitringez   Türkiye nin Moda Arama Motoru

 

Vitringez, Türk internet sektörünün yakından tanıdığı Natali Yeşilbahar tarafından kuruldu. 2013’te yılında hizmete başlayan ve “Türkiye’nin moda arama motoru” sloganıyla başlayan girişim, operasyonunu arama fonksiyonu üzerine temellendirildi. Yani Vitringez kullanıcıların yapacağı aramalar ve elde edeceği ürün sonuçları üzerinden ilerliyor ve sonrasında da markalarla yaptığı affiliate pazarlama anlaşmalarıyla gelir modelini oluşturuyor.

 

Bellaropa.com

BellaRopa

 

2013 yılında Gittigidiyor çalışanlarından Sarp Dağ Demirel ve Gittigidiyor eski ortağı ve CTO’su Cemal Dalar tarafından kuruldu. Platformada 2 farklı özellik dikkat çekiyor. Site üzerinde ziyaretçiler, yaptıkları aramaları kaydedebiliyor ve kendi belirledikleri ürünlerle ilgili yeni haberleri ve gelişmeleri takip edebiliyor. 

Alve.com

alve

2013 yılında kurulan Alve yaklaşık 250 online mağazayı tek bir platform üzerinde bir araya getiriyor. Platform, fiyat ve ürün karşılaştırma motoru olarak tanımlanıyor. ‘Akıllı alışverişin başladığı nokta’ mottosuyla online alışverişe taze bir soluk getiriyor. Teknolojiden modaya, otomotivden spora toplam 6 ana kategoride ürün arama ve araştırma işlevi gösteriyor. 

Bukombin.com

Bukombin

 

2013 yılının başında reklamcı Can Demirer ve Burcu Bigikoçin tarafından kurulan Bukombin üzerinden kullanıcılar kendi kombinlerini yapabiliyor. Platform, ünlü markaların online satıştaki yeni sezon ürünlerinden stilinizi yansıtanları seçerek, kombin yapmaya imkan sağlıyor. Aynı zamanda bir sosyal paylaşım sitesi olarak da öne çıkıyor. 

Modasor.com

modasor

Modasor, insanlara tüm mağazaları tek noktada buluşturarak, alışverişte kolaylık sağlamayı hedefliyor. Ayakkabıdan, kıyafete indirimli ürünlerden aksesuarlara kadar onlarca kategoride yüzbinlerce ürünü bir arada topluyor. Alışveriş tutkunları tarafından oldukça beğeniliyor. Kısa bir süre içerisinde diğer moda arama motorları arasında yer alan platforma gün geçtikçe gelen ziyaretçi sayısı artıyor. 

 

Netmoda.com

Netmoda

Netmoda, Ahmet Buğra Ferah, Tolga Önal ve Fatih Yılmaz adlı üç arkadaşın girişimiyle kuruldu. 2012 Kasım ayında kurulan platform, kullanıcıların kendi zevklerine göre giyim ve aksesuar kategorilerinde kombinler yaratabilecekleri bir ‘sosyal moda platformu’ olarak son dönemlerde dikkat çekiyor.

Shoppala.com

Shoppala

Shoppala, Almanya merkezli Axel Springer’ın sahip olduğu Berlin merkezli Visual-Meta’nın girişimi olarak ön plana çıkıyor. Türkiye’de 2012 sonunda kurulan  olarak hizmet vermeye başladı. Fiyat, renk,  marka bilgisinin yanında, desen, malzeme, gibi detayları sunarak kullanıcının aradığı ürünü bulmasını kolaylaştırıyor. Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. http://www.modameydani.com/ ‘da yeni açılmasına rağmen eskilerle yarışacağa benziyor.

  2. Melis der ki:

    http://www.lovestil.com ben bu siteyi kullanıyorum gayet sade ve kullanışlı

  3. http://enucuz.waa2.com.tr burasi daha evvel sadece urun arama motoru idi ancak simdi moda arama motoru olarakta calisiyor.

  4. http://www.markagez.com adreside keşke bu listeye dahil edilyseydi…

  5. çok teşekürler…

Fikrini söyle

*