20 Kasım 2018

Online Müşteriler Daha Çok Kolaylık İstiyor

Dünyaca ünlü araştırma kuruluşlarından comScore yeni bir araştırma sonucunu açıkladı. UPS kargo firması ile yaptığı ortak araştırma sonuçları, online alışveriş yapan müşterilerin kargo sürecinde daha çok kontrol sahibi olmak istediklerini ortaya çıkartıyor.

Araştırmaya 14 bin online müşteri, ABD, Kanada, Kıta Avrupası, Doğu Asya, Avustralya ve Meksika dahil edilmiş. Hazırlanan rapora göre, online alışveriş deneyiminden en memnun olan müşteri kitlesi ABD’de iken (%83 memnuniyet), en memnunsuz müşteri kitlesi ise Asya Pasifik’te (%50 memnuniyet).

Genel olarak tüm online alışveriş müşterilerinin en memnun olmadıkları kısım ise alışverişin kargo ve ulaşım kısmı. Mobil ve sosyal kanallar tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını değiştiriyor.

Araştırmaya göre, müşteriler için bir mobil uygulama sağlamak, fiyat karşılaştırmaları yaparak alışveriş yapılmasını önlüyor. Asya hariç, orada müşteriler mutlaka karşılaştırma görmek istiyorlar. Fakat dünyanın geri kalan diğer her yerinde müşterilerin elinin altında bir mobil uygulama varsa, oradan alışveriş yapmayı tercih ediyorlar.

Kanada ve ABD’li tüketiciler, hızdan feragat edip bunun yerine fiyat indirimini tercih ediyorlar. Asya’da ise durum tam tersi, oradaki tüketiciler daha sabırsız; siparişlerinin en geç 4 gün içinde ellerinde olmasını istiyorlar, daha fazla süreye pek tahammülleri yok. Dünya çapındaki tüketicilerin yarıdan fazlası ise kendilerine zorluk çıkartmayacak bir ürün iade politikası olan online perakendeciden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] @Eticaret_Mag: Online Müşteriler Daha Çok Kolaylık İstiyor eticaretmag.com/online-musteri… […]

Fikrini söyle

*