18 Kasım 2018

Online Ödemelerin Dörtte Birinden Fazlası Mobil Cihazlardan Yapılıyor

Adyen’in Mobil Ödemeler Endeksi raporuna göre 2015’in ilk çeyreğinde dünya üzerindeki online ödemelerin yüzde 27,5’i mobil cihazlardan yapılıyor. 2014 yılının ilk çeyreğinde bu oran yüzde 25,8’di. Yani yıldan yıla yüzde 39’luk bir artış görüyoruz.

2015’in ilk çeyreğinde online ödemelerde mobil cihazları en çok tercih eden ülke İngiltere oldu. İngilizler, bu dönemde yüzde 44,4 oranında online ödemelerinde mobil cihaz kullanmayı tercih ettiler. Geçriğimiz yılın ilk çeyreğinde bu oran yüzde 36,9’du. Bu mobil ödemelerin üçte ikisi (yüzde 66) akıllı cep telefonlarından yapıldı.

ABD pazarına baktığımızda 2015’in ilk çeyreğindeki mobil ödemelerin oranının tüm online ödemelere göre yüzde 26,7 oranında olduğunu görüyoruz.

Bu konuda en çok gelişen bölge ise Avrupa. Asya ülkelerindeki yoğun mobil cihaz kullanımı yüzünden oranın daha yüksek olacağı bekleniyordu ancak Asya kıtasına baktığımızda online ödemelerde mobil cihaz kullanımının yüzde 20’de kaldığını görüyoruz. Avrupa ise yüzde 28,6 genel oran ile dünya birincisi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*