20 Kasım 2018

Online Perakendecilerin Mobil Yatırımları İşe Yarıyor

Dünya çapında mobil teknolojiler perakendeciler için giderek daha fazla önemli oluyor. Müşteriler mağazaların içinde fiyatları karşılaştırmak için mobil cihazlarını kullanıyorlar, ürün bulunabilirliğine bakıyorlar, ürünlerin teknik özelliklerini araştırıyorlar. Bu süreçler perakendecileri daha çok mobil dünyaya itiyor. E-tailing Group’un raporuna göre, bu perakendecilerin bir kısmı mobil dünyada kazanıyorlar.

Perakendeciler, mobile yatırım yapıp zaman harcadıkça, mobil alışveriş deneyimini arttırıp yarar sağlayabiliyorlar. Müşteriler bu deneyimden beklentileri konusunda çıtayı çok yükselttiler, ama perakendeciler bu beklentileri karşılamak adına daha sofistike alışveriş deneyimleri sunmak konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar.

E-tailing’in markaların mobil yeteneklerini ölçmekte kullandığı Mobile Customer Experience raporu için baktığı kriterler ürün/kategori bilgisi, arama seçenekleri, çapraz kanal entegrasyonu, mağazacılık ve marka paritesi. Bu kriterlere göre 80 puanlık barajı geçebilen beş şirket saptamışlar: QVC, eBags, Foot Locker, American Eagle Outfitters ve The Men’s Wearhouse. Çok büyük ve köklü markaların hiç birini bu listede görememek şaşırtıcı olmamalı, çünkü böyle organizasyonları mobil tarafta güçlendirmek çok daha zor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*