19 Kasım 2018

Online Reklamlara Tıklayanlar Daha Fazla Alışveriş Yapıyor

Online banner reklamlarına tıklayan kesimin alışveriş yapıp yapmadığı, bu kesimin markalar için karlı bir hedef kitlesi olup olmadığı araştırmacılar tarafından sıklıkla incelenen konulardan.

Criteo tarafından yayınlanan “Measuring the Value of Users Who Click on Online Display Ads” araştırması, bu konuyu araştırdı ve display reklamlarına tıklayan kesimin online alışveriş yapma olasılıklarının tıklamayanlara kıyasla 3 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Reklam tıklamalarının %80’inin %50’lik bir reklamlara tıklayan kesim tarafından gerçekleştirildiğini de açıklayan Criteo, araştırmaları ile display reklamlarının da arama motoru reklamları kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını, satış arttırmada bu yöntemin reklamverenler tarafından kullanılmasının önemli olduğunu paylaştı.

Özellikle kişiselleştirilmiş ve hedeflendirilmiş display reklamlarının doğru zaman planlaması ile satış arttırmada başarılı olduklarını açıklayan Criteo, araştırmasını Ocak ve Mart ayları arasında 147 milyon tekil ziyaretçi ile gerçekleştirdi. Araştırmada incelenen toplam satış oranı ise 11.5 milyar dolar olarak paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*