16 Kasım 2018

Online Seyahat Acentaları Web Sitesi Hatalarından Yılda £2 Milyar Kaybediyorlar

Web site teknoloji sağlayıcısı QuBit tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, online seyahat siteleri, web sitesi kaynaklı hatalardan yılda 2 milyar poundluk zarara uğruyor.

8000 online seyahat tüketicisi ile yapılan araştırma, web site kaynaklı hataların, özellikle iş modeli online üzerine kurulu firmalar üzerinde ne kadar büyük maddi kayıplara yol açtığını gözler önüne seriyor.

Araştırma yetkilileri, tüketicileri online seyahat acentalarından satın almaktan vazgeçiren 10 sebebi aşağıdaki gibi özetliyorlar;

1. Fiyat: Tüketiciler, reklam edilen fiyatlarla sitede karşılarına çıkan fiyatların farklı olmasından yakınıyorlar.

2. Sitelerin kullanım kolaylığı: Tüketiciler, daha önceki aramalarının ve alışverişlerinin sitelerde kayıtlı kalmasının işlerini kolaylaştıracağını düşünüyorlar.

3. Site içinde arama faaliyetleri: Tüketiciler, sitelere yeni gelen bir kullanıcı ile, aynı siteden sürekli alışveriş yapan ve fırsatları gözlemleyen bir tüketiciye sunulan arama sonuçlarının aynı olmaması gerektiğini savunuyorlar.

4. Ürün açıklamaları: Tüketiciler, seçeneklerin resim, yorum, puanlama, video gibi özelliklerinin seyahat sitelerinde kendilerine kesinlikle sunulmasını talep ediyorlar.

5. Ek masraflar: Tüketiciler, toplam fiyatı satın alma sayfasından önce de görmek istiyorlar. Ek masrafların son sayfada görüntülenmesi, satın alımları azaltabiliyor.

6. Arama: Tüketiciler temel arama ve filtreme faliyetlerinin yetersiz olduğunu belirtiyorlar. Tüketiciler tatillere göre arama gibi seçenekleri de aramalarda görmek istiyor.

7. İndirimler: Müşteriler, artık sitelerde indirim ve son dakika fırsatları görmek istiyorlar.

8. Hatalar: Sitelerde yer alan en ufak hataların bile, tüketicileri alışverişten tamamen soğuttuğu belirtiliyor.

9. Hız: Yavaş yüklenen sayfalar, özellikle de tüketicilerin aradıkları seyahat seçeneğinin bulunmasının uzun sürmesi, çoğu zaman pekçok sayfayı birden deneyen tüketicilerin sitenizden ayrılmasına neden oluyor.

10. Seçenekler: Tüketiciler, aradıkları seçeneklerin sitede yer almamasından oldukça rahatsız oluyorlar. Sitelerin ellerinde bulunmayan ürün ve hizmetleri en baştan müşterilerine belirtmelerinin önemi belirtiliyor.

Qubit CEO’su Graham Cooke, tüketicilerin oldukça fiyat merkezli olduğu son zamanlarda, seyahat sitelerinin, web sayfalarında bulunan ufak bir hata ya da ayrıntının gözden kaçırılması yüzünden müşteri kaybetmeyi göze alamayacak konumda olduklarını belirtiyor.

Cooke, tüketicilerin çok seçeneklilikten dolayı, herhangi bir siteden alışveriş yapmaya karar vermişken, ufak hatalar dolayısıyla başka sitelere yönlenmesinin her sitenin korkulu rüyası olması gerektiğini savunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Fulya Uygun der ki:

    Merhaba,
    Bu bir arastirmanin haberidir. Arastirmayi yapan firmanin basin bulteni kaynak alinarak hazirlanmistir.
    EticaretMag uzerinde yer verdigimiz haberlerin iceriginde herhangi bir yoruma yer vermemeye ozellikle ozen gosteriyoruz.
    Tesekkurler

Fikrini söyle

*