18 Aralık 2018

Online Seyahat Sitesi Travelzoo Satılıyor, Potansiyel Alıcılar Amazon ya da Google

Dünya genelinde 24 milyon üyesi bulunan seyahat, eğlence ve yerel fırsatların listelendiği, aynı zamanda seyahat paketleri de satan online gezi sitesi Travelzoo, zor günler geçiriyor.

Geçtiğimiz senenin Temmuz ayından beri borsada hisseleri %75 değer kaybeden firma, firmaya oldukça yakın kaynaklar tarafından paylaşıldığına göre satılmak isteniyor.

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da 25 ofisi bulunan Travelzoo’yu satın almak isteyenler listesinde ise ilk sırada Amazon ve Google yer alıyor.

Kısa bir süre önce Google’ın TripAdvisor’ı satın almak istediğine dair dolaşan dedikodularla ilgili haberimizi yayınlamıştık. TripAdvisor’ın Google’ı Avrupa Rekabet Kuruluna şikayet etmesi ile bu ihtimal rafa geçerliliğini yitirmiş gibi görünmüştü.

336.1 milyon dolarlık pazar değerinin bulunduğu belirtilen Travelzoo’nun potansiyel alıcıları arasında Amazon ve seyahat atakları ile gündemden düşmeyen Google’dan başka online seyahat sitesi ODIGEO, Avrupalı online gezi siteleri Opodo, eDreams, GoVoyages ve Travellink’in de bulundukları belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*