13 Kasım 2018

Online Seyahatte Priceline Expedia’yı Geride Bırakacak

Tüketicilerin online alışverişe en hızlı alıştıkları sektörlerden bir tanesi hiç şüphesiz online seyahat sektörü.

Hem bilgi edinme, hem fiyat ve lokasyon karşılaştırma gibi hizmetlere tek tuşla ulaşabilen tüketiciler, offline seyahat acentalarından vazgeçip, online firmaların hızla büyümelerine olanak tanıyor.

Seyahat pazar araştırma firması PhoCusWright tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünyanın en büyük online seyahat firması olan Expedia, en yakın rakibine konumunu kaptırmak üzere.

PhoCusWright’a göre Expedia, hem kurulduğu ABD’de hem de uluslararası sularda birinciliği 2012 sonu kadar kısa bir sürede Priceline‘a kaptırabilir.

PhoCusWright Araştırma Direktörü Carroll Rheem, Priceline’ın özellikle batı Avrupa’da hızla ilerlediğini belirterek, firmanın uluslararası anlamdaki gücüne dikkat çekti. Priceline’ın asıl ilerlemesinin 2013 yılında gerçekleşeceğini öngördüklerini belirten Rheem, firmanın 2011’de ABD dışı satışlarında Expedia’yı geride bıraktığını açıkladı.

2011’in ilk yarısında Expedia bir sene öncesine kıyasla %14 artışla 15.25 milyar dolarlık rezervasyon bedeli açıklarken, Priceline yine 2010 senesine kıyasla %64 artışla 10.45 milyar dolarlık rezervasyon tutarı olduğunu yayınlamıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*