14 Aralık 2018

İngiltere’de Online Siparişlerini Mağazadan Teslim Alanların Sayısı Artıyor

magazadan al
Son dönemlerde online perakendeciler ürün teslimatında kullanıcılara çeşitlilik sunmak için mağaza içinden ürün teslimatı seçeneği de sunuyorlar ve bu uygulamanın popülerliği İngiliz kullanıcılar arasında oldukça artmaya başlıyor.

Bu sistem ile kargo teslimatı sırasında ev adreslerinde olmayacak olan ya da adreslerini paylaşmak istemeyen kullanıcılar kendilerine yakın olan mağazalardan ürünleri kendileri alabiliyorlar. Ödeme işlemlerinin online olarak yapılmasından dolayı da kişiler ürün teslimi sırasında çok vakit kaybetmemiş oluyorlar.

2013’ün üçüncü çeyreğinde onlinedan satın alıp mağazadan ürün teslimi alanların oranı yüzde 19’a yükseldi. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde bu oran yüzde 13 seviyelerindeydi. Şimdi bu oran yüzde 23.

Capgemini ve IMRG’nin yaptığı araştırmaya göre bu oran 2013’ün ilk çeyreğinde popülerliğini biraz yitirerek yüzde 11 seviyelerine düşmüştü; fakat İngiliz 100 online perakendecinin kullanıcıları temel alınarak yapılan araştırma bu oranın yıl içinde devamlı olarak artarak yüzde 23’e yükseldiğini ortaya koyuyor. Tüketicilerin yaklaşık beşte birinin tercih ettiği bu yöntemin önümüzdeki yıl sonunda yüzde 25’lik bir hacme ulaşması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Türkiye’de de benzer uygulamalar artacağa benziyor, malum bazı tv kanalları internetten alışveriş sahtekarlığı adı altında bu sektöre kan kaybettirecek aptal aptal haberler yaptıkça müşterinin güveni doğal olarak mağazalara kayacak… İnternetten uygun fiyatlı al, mağazasına gidip kontrol ederek al. Bir yandan güzel ama diğer yandan ne anladık bu işten, bu iş modelinin adına B2S diyorum (business to store) 🙂

  2. sedat der ki:

    Tv kanallarının yanısıra insanların çok kolay dolandırıldığı bir sektör olması sebebiyle internet üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün azalmakta,işinizi ne kadar doğru yaparsanız yapın insanların kafasındaki soru işaretlerini hiçbir zaman yok edemessiniz, kaldıki kredi kartı ödemelerinde 3d’ye güvenmeyen insanlarımız olduğu sürece internetten satış yapacak olarak arkadaşlar daha çok terleyeceğe benziyor 🙂

Fikrini söyle

*