19 Kasım 2018

Online Sohbetle Müşteri Desteği Satışları Artırıyor [İnfografik]

online_sohbet-sohbet-chat-Online_chat-canlı_sohbet-live_chat

Müşteri desteğinde online sohbet hem satışları hem de müşteri sadakatini ve elbette çapraz satış ile üst satış şansını artırıyor. E-ticaret siteniz varsa bilin ki insanlar sayfada bulamadıkları bilgileri birine sormak istiyor. Bunun için pahalı çağrı merkezleri kurmak zorunda değilsiniz: Standart sohbet veya video sohbet (canlı sohbet) yazılımlarını seçebilirsiniz. E-ticaret sitenize online sohbet yazılımları kurun ve satışları artırın. Kanıt mı istiyorsunuz? Hemen verelim.

Gartner iştiraki Software Advice’ın son araştırmasına göre:

  • Amerikalıların yüzde 56’sı telefon yerine online sohbeti tercih ediyor.
  • Online müşterinin yüzde 49’u canlı sohbet müşteri desteği istiyor.
  • Tüketicilerin yüzde 33’ü canlı sohbet kullanmak istediklerini belirtiyor.

Peki neden?

Çünkü vakit nakittir ve müşteri telefonda müşteri temsilcisinin çıkmasını beklerken vakit kaybetmek istemiyor. Ayrıca telefon görüşmesine para vermeyi hiç istemiyor. Müşteri temsilcisine ulaşana kadar 40 kere telefon tuşuna basıp menülerde gezinmek istemiyor (özelikle de canlı destek yoksa ve anlı şanlı firmalar otomasyon adı altında müşteriyi bant kaydıyla oyalamak istiyorsa).

E-ticaret firmaları 2016’da müşteri memnuniyetiyle rekabet edecek

Gartner’ın yaptığı son araştırma şirketlerin yüzde 89’unun 2016’da müşteri deneyim kalitesini artırarak, yani müşterilerine daha iyi bir deneyim yaşatarak rekabet edeceğini söylüyor. Çünkü müşteri online ve mobil. Mobilde telefonla uğraşmak istemiyor. Müşterinin vakti dar ve aradığı sorunun cevabına hemen ulaşmak istiyor. Aşağıdaki infografikte bunu görebilirsiniz:

İlgili yazı: Canlı sohbetin gençler arasında popülerliği artıyor

online_sohbet-sohbet-chat-Online_chat-canlı_sohbet-live_chatSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Gayet güzel bir araştırma olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Fikrini söyle

*