18 Kasım 2018

Online Yemek Siparişi Servisleri Seamless ve GrubHub Birleşti

Seamless grubhubAmerika’nın en popüler iki online yemek siparişi servisi Seamless ve GrubHub, güçlerini birleştiriyor. Geçtiğimiz hafta ilk duyumları alınan birleşmenin kesin açıklaması yapıldı ve iki şirket tek bir çatı altında toplandı.

Online ve mobil yemek siparişi sektörü hemen hemen her ülkede olduğu gibi Amerika’da da güçlü oyuncular barındıran bir pazar. Seamless ve GrubHub’ın birleşmesi de bu pazarı domine etmek amacını taşıyor. Aralarındaki rekabeti bir kenara koymak durumunda kalan şirketlerin anlaşması sonucu kurulacak şirketin CEO’su, GrubHub kullanıcısı Matt Founder olurken, başkanlığını da Seamless CEO’su Jonathan Zabusky yapacak.

Seamless ve GrubHub’ın birleşmeleri sonucu kurulacak şirketin ismi henüz bilinmiyor. Kesin olarak bilinen, 875 milyon dolarlık bir pazar içerisinde yer alan şirketlerin aldığı bu karar sonucu 100 milyon dolarlık ek bir gelir elde edecekleri.

Şirketlerden yapılan açıklama birleşmenin, hızlandırılmış inovasyon ve geliştirilmiş finans değerleri şeklinde algılanması yönünde. Yıllardır aynı hedef kitle kümesinde rekabet eden iki şirketin anlaşmasının, tüketiciler bakış açısında alacağı değer merak konusu.

Anlaşmanın duyurulmasının ardından gelen ilk değişiklik ise, Seamless’ın sitesinin kapanması oldu (Seamless’a Türkiye’den erişilemiyor). GrubHub hizmete kaldığı yerden devam ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Fontys der ki:

  Seamless kapandi derken? An itibariyle site gayet de calisir durumda gozukuyor: http://i.imgur.com/3fw9GA1.jpg

  • Batuhan Apaydın der ki:

   Haber yazılırken girilemediği için erişime kapatıldığını düşünmüştük. Hala da açılmıyor aslında. Siz Türkiye’den mi giriş yapıyorsunuz, başka bir ülkeden mi?

 2. Fontys der ki:

  Baska bir ulkeden Batuhan Bey. Sorun ondan kaynaklandi demek ki.

Fikrini söyle

*