16 Kasım 2018

Onlinebaski.net: Online Baskı ve Facebook’tan Kartvizit Tasarlama Girişimi

Kullanıcılara farklı kategorilerde baskı ve pazarlama ürünlerini online olarak tasarlama hizmeti sunan onlinebaski.net, 2011 yılından beri internette aktif olarak hizmet verse de, şirketin kuruluşu 2009 yılına dayanıyor. Kullanıcılara kişiye özel kartvizit, kaşe, zarf, magnet, portfolyo ve Facebook kartviziti gibi ürünleri tasarlama imkanı sunan şirket, aynı zamanda tasarımla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için hazır şablonlar sunmanın yanı sıra özel olarak tasarım da yapıyor.

Sipariş verilen kartvizitlerde tasarlama sürelerinin 15 dakika ile bir saat arasında değiştiğini söyleyen onlinebaski.net kurucu ve genel müdürü Engin Ulutaş, aldıkların siparişlerin %50’sinin İstanbul’dan geldiğini de belirtti. Geri kalan siparişlerin çoğunlukla küçük şehirlerden alındığına değinen Ulutaş, kullanıcılarının %70’ini erkeklerin oluşturduğunun da altını çizdi.

Sıfırdan kart tasarlayan bazı kullanıcıların oldukça yetenekli olduğundan da bahseden Engin Bey, beklemedikleri meslek gruplarından kişilerin çok ilginç ve farklı tasarımlar yapabildiklerini de söyledi ve en ilginç tasarımların arasında “profesyonel erkek arkadaş” gibi örneklerin yer aldığını da sözlerine ekledi. Sitede kartvizit tasarlayanlar arasında pilotlardan hafriyat kamyoncularına, avukatlardan boyacılara kadar birçok meslek gurubundan kullanıcı bulunuyor.

Şirketin şu an en çok üstünde durduğu ürün ise Facebook kartvizitleri. İlk olarak bir İngiliz online baskı firmasının Facebook ile anlaşarak 2012’nin yaz aylarından piyasaya sunduğu Facebook kartvizitlerini Türkiye’de ilk olarak kullanıcılara kendilerinin sunduklarını belirten Ulutaş, bu kartvizitlerle kullanıcıların Facebook profillerini elle tutulur hale getirebildiklerini ve sanal ortamdaki profil sayfalarını gerçek hayattaki çevrelerine taşıyabildiklerini söyledi.

onlinebaski.net’in Facebook uygulamasına izin veren kullanıcının profil resmi, ilk 25 kapak fotoğrafı ve iş, okul, lokasyon gibi bilgileri çekilerek, Facebook zaman tüneli tasarımına benzer bir şablon ile kartvizit haline getirildikten sonra her kartvizitte farklı kapak fotoğrafı ile istenildiği gibi kişiselleştirilebilen ürünler oluşturuluyor. Hızlı ve kolay bir kullanımı olan bu sistemin yakın zamanda Facebook hayran sayfaları için de otomatik oluşturulabilecek bir uygulamasını yayına sokacaklarını söyleyen Engin Bey, bu kartvizitler sayesinde kullanıcıların Facebook üzerindeki hayran sayfalarının tanıtımlarını gerçek hayatta yapıp, takipçilerini kolaylıkla artırabileceklerinin de üzerinde durdu.

Sitenin dönüşüm oranlarının %1,5 seviyesinde olduğunu söyleyen Engin Bey, dönüşümlerin %50’lik bir kısmının da ilk ziyarette gerçekleştiğini belirtti. Bu oran içindeki kullanıcıların siteye üye olduktan sonra, tasarımlarını yapıp aynı gün içinde siparişlerini verdiklerini söyleyen Ulutaş, acil üretim sipariş durumlarında aynı gün içinde baskı alıp adrese kargoladıklarını da belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*