21 Kasım 2018

OnlineMarket.com.tr, Aslanoba Capital’den 1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Onlinemarket   Yakında

Geçtiğimiz hafta yaptığımız röportajda bu senelik yatırım bütçesini neredeyse tamamladığını dile getiren Hasan Aslanoba’nın kurduğu Aslanoba Capital, son yatırımlarından birini OnlineMarket.com.tr’ye 1 milyon dolar yatırarak yaptı.

Ekosistemin bilindik isimlerinden Markapon Genel Müdürü Murat Demirhan ve daha önce Procter&Gamble’da Bölge Müdürlüğü yapmış Cüneyt Gürbüz tarafından kurulan OnlineMarket.com.tr, 1 saat içinde market alışverişlerini kullanıcıların kapılarına götürmeyi hedefleyen bir girişim olarak öne çıkıyor.

Bu siparişlerde taze gıdalara daha da öncelik verme niyetinde olan proje, 2013 yılının son aylarında faaliyete geçecek ve siparişlerin ilk başlangıç bölgesi olarak da Ataşehir seçilmiş durumda.

Online market, şehir içinde cep depolar kurarak, motorlu ekiplerle teslimat yapmayı hedefliyor ve tüm satış, depolama ve sevkıyat işlemleri şirket tarafından yürütülecek. Yoğunluğun önüne geçmek için teslimat saatlerine göre teslimat ücretleri değişeceğini de belirten şirket, yoğun saatlerde teslimatta farklı bir ücret uygulanırken, sakin ve boş saatlerde de ücretsiz teslimat yaparak bu yoğunluğun önüne geçmeyi hedefliyor.

Girişim internet üzerinden sipariş aldığı gibi telefon ile de siparişlere cevap verecek ve OnlineMarket.com.tr 2014 yılının sonuna kadar 10 bölgede bu hizmeti hayata geçirmeyi hedefliyor.

Son dönemlerde dünya genelinde de market alışverişlerinin kullanıcılara kısa sürede servis edilmesi üzerine çalışmalar yapılıyor. Bu servislerin en bilindiklerinden biri Amazon’un AmazonFresh isimli girişimi. Taze gıda ürünlerini gün içinde evlere teslim eden bu hizmetin bir benzeri de Londra’da bulunuyor. PocketShop isimli girişim Londra’da yaya kuryelerle 1 ile 3 saat içinde kullanıcıların evlerine market alışverişlerini teslim ediyor.

Hasan Aslanoba’nın da şimdilik B2B boyutunda çalışan Tazedirekt girişimi de benzer bir hizmet sunuyor ve OnlineMarket.com.tr’ye yapılan bu yatırım ilerleyen zamanlar için bir stratejik ortaklık amacıyla yapılmış olabilir.

Hasan Aslanoba’nın bu sene içinde açıklanan diğer yatırımlarına buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*