18 Aralık 2018

OnTouch Mobile Uygulaması ile Uçakta Alışveriş Devri Başlıyor

Her geçen gün hızla gelişimini izlediğimiz mobil ticarette, markalar tüketicilere bulundukları her noktada ulaşabilmek adına yeniliklere ara vermeden devam ediyorlar.

Kısa bir süre önce uçak yolcularına yolculukları esnasında özel fırsatlar sunacağını belirten Gilt Groupe‘den sonra, Guestlogix de yeni bir uygulama ile uçak yolcularını uçarken de alışveriş yapmaya yönlendirmeyi planlıyor.

Ekim ortalarında hizmete girmesi beklenen uygulama, özellikle sık sık iş seyahatlerine çıkan akıllı telefon sahiplerini hedefliyor.

OnTouch Mobile Concierge adı verilen mobil uygulama ile uçak yolcuları varacakları noktalardaki toplu taşıma ve eğlence etkinlik biletleri gibi alışverişlerini havadayken yapabilecekler. Anlaşmalı havayolu şirketleri farklı ürün satışlarına da olanak tanıyabilecek.

Uygulama üzerinden satılan ürünlerden havayollarının komisyon alacağını belirten GuestLogix yetkilileri, komisyon oranlarını hakkında her hangi bir bilgi vermiyorlar.

Kullanıcıların bilet bilgilerine entegre olarak onlara varacakları bölgelerdeki etkinlik ve taşıma faaliyetlerini gösteren uygulamada, kullanıcıların uçaktayken belirledikleri ürünleri seçecekler. Satın alım işlemi ise kullanıcı uçaktan inip yeniden online olur olmaz gerçekleşecek.

Özellikle iş gezisinde bulunan yolcuların uçaktayken de yer taşıma ve etkinlik alışverişi yapmak istediklerini belirten GuestLogix Başkan Yardımcısı Brett Proud, bu yöntemle havayollarına yeni bir ek gelir kapısının aralanacağını ekliyor. Uygulamanın dijital bir cüzdan içereceği ve ödeme bilgilerini online olana kadar saklayacağı da Proud tarafından belirtiliyor.

Ekim ayında hizmete girecek olan OnTouch mobil uygulamasının ABD’de 200 şehirde hizmete gireceği ve 60.000 farklı seçenek barındıracağı bilgisi paylaşılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*