16 Kasım 2018

Mobil Kredi Mobil Satın Alımları Arttırıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma mobil satışları arttırmak için mobil internet kullanıcılarına verilen kredilerin oldukça etkili olduğunu ortaya çıkardı.

Mobilesquared tarafından mobil ödeme şirketi OpenMarket adına 1000 İngiliz kullanıcı ile yapılan araştırmada, katılımcıların %62’si direk telefonlarına yüklenecek kredi karşılığında her zaman tükettikleri markadan farklı bir markayı satın alabileceklerini iletti. Her zaman tükettikleri markayı tercih edeceklerini ileten kesimin yüzdesi ise 38.

Kullanıcıları mobil alışverişlerinde en çok dikkat ettikleri şartlar sorulduğunda ise, %67’si kişisel bilgilerin güvenliği ve doğru oranda ödeme çekilmesi şıkkına en çok önem verdiklerini belirtirken, bildikleri bir markanın ürününü satın almanın çok önemli olduğunu belirten kesim %14 olarak belirlendi.

Kullanıcıların mobil ödemelerdeki tercihi ise Paypal. Katılımcıların %56’sı mobil satın alımlarında Paypal’in ilk tercihleri olacağını belirtirken, %24’ü ödemelerin direk telefon faturasına yansıması şıkkını, %16’si kredi kartı bilgilerini girmeyi, %4’ü ise Google Checkout’u kullanmayı tercih edeceklerini belirtti.

OpenMarket Avrupa CEO’su Alex Moir, kullanıcıların mobil satın alma seçeneklerinden memnun olduklarının, fakat sürecin karışıklığından dolayı mobil alışverişi tercih etmediklerinin araştırma ile ortaya çıktığını belirtti.

Kullanıcıların güvenlik ve kolaylığa önem verdiğini de ekleyen Moir, markaların bunu anlayıp mobil sitelerini ona göre dizayn etmesinin oldukça yararlı olacağına değindi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*