15 Kasım 2018

Oracle’dan 2 Haftada 2 Sosyal Medya Firması Satın Alımı

E-ticaret ayağını güçlendirerek firmalara e-ticaretin farklı alanlarında destek hizmetler sunmayı planlayan Oracle, 2 hafta içerisinde ikinci sosyal medya firması satın alımını gerçekleştirdi.

Sosyal medya üzerinde pazarlama kampanyaları oluşturup bu kampanyaları yayınlama, yönetme, geliştirme ve raporlama gibi faaliyetler sunan Vitrue’yi geçtiğimiz haftalarda bünyesine katan firmanın yeni satın alımı sosyal medya diyalog yönetim firması.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinde tüketicilerin paylaştıkları içerikleri ve diyalogları görüntüleme, anlamlandırma ve yanıt verme hizmeti sunan Collective Intellect’i satın alan Oracle, sosyal medya hizmetine eklediği bu yeni destek alan ile tam bir sosyal medya kampanya yönetimi sunabilecek konuma geliyor.

Tüketicilerin sosyal medya üzerinde markalarla irtibate geçmek istedikleri biliniyor. Hatta kısa bir süre önce yayınladığımız bir araştırma, tüketicilerin şikayetlerine çözüm bulmak adına hızla sosyal medyayı daha fazla kullandıklarını öne sürmekteydi.

Hem beğenileri hem de hoşnutsuz oldukları noktaları sosyal medyada paylaşmaya git gide daha meyilli bir hale gelen tüketicilerin markalar hakkındaki diyalogları Collective Intellect yardımıyla incelenip, müşterilerin daha iyi tanınması sağlanılıyor.

Firmalar satın alımın finansal verilerini paylaşmazken, Collective Intellect’in e-ticaret çözümlerinde Oracle’ı seçen firmalara sosyal medya pazarlama alanında yardımcı olacağını ilettiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*