17 Kasım 2018

Oracle’dan Sosyal Medya Pazarlama Firması Satın Alımı

Oracle, yeni bir satın alım ile sosyal medya pazarlama alanında kuvvetlenmeyi planlıyor.

Pazarlama uzmanlarının farklı sosyal medya kanallarında kampanya oluşturup, yayınlama, yönetme, geliştirme ve raporlama gibi faaliyetleri gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Vitrue, Oracle’ın e-ticaret kanallarındaki ataklarını destekler nitelikte.

Son birkaç senedir e-ticaret alanında farklı satın alımlarla bu alanda firmalara teknolojik altyapı desteği sunma konusundaki istekli olduğunu gösteren Oracle, çok kanallı pazarlama faaliyetlerinde sosyal medyanın pazarlama yetkilileri için oldukça önemli olduğunu, Vitrue’nin tam kampanya yönetimi sağlayan platformu ile bu hizmeti oldukça başarılı bir şekilde sunabildiğini belirtiyor.

Oracle, geçtiğimiz senelerde ardı ardına site içi arama yapma sistemi Endeca, kişiselleştirme uygulaması FatWire, e-ticaret yazılım firması ATG gibi firmaları bünyesine katmıştı. Vitrue satın alımı, Oracle’ın e-ticaret altyapı hizmetlerinin pazarlama ayağını kuvvetlendirecek.

Finansal verilerinin henüz paylaşılmadığı satın alımın bu sene yaz döneminin sonunda tamamlanması planlanıyor.

Vitrue, aralarında Procter&Gamble, McDonalds, American Express gibi firmaların da bulunduğu oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*