16 Kasım 2018

Orbitz Aramalarında Mac Kullanıcılarına Daha Pahalı Oteller Gösterilecek

Mac bilgisayarların satış fiyatları hepimizin bildiği gibi PClere kıyasla yüksek kalıyor. Mac kullanan kesimin PC kullanıcılarına kıyasla daha varlıklı olduğu farklı araştırma ve firmalarca öne sürülmekte.

Bundan yola çıkarak PC ve Macler üzerinden gelen otel satışlarının fiyatlarını karşılaştıran Orbitz Wall Street Journal‘da yer alan bir habere göre, Mac kullanıcılarının tatil ve gezilerinde Orbitz üzerinden otellere PC kullanıcılarına kıyasla %30 daha fazla harcadıklarını ortaya çıkardı.

WSJ, bu veriden yola çıkan Orbitz’in bundan sonra otel odası arama sonuçlarında Mac kullanıcılarına daha yüksek fiyatlı sonuçlar göstereceğini açıkladı.

Orbitz yetkililerinin konuyla alakalı yorum yapmadıklarının belirtildiği haberde, firma yöneticilerinin Mac ve PC kullanıcılarına farklı fiyatlı otel odaları gösterimi konusunda denemeler yaptıklarını kabul ettikleri paylaşıldı. Firma, kullanıcılara aynı odayı farklı fiyatla göstermediklerini, farklı otellerin arama sonuçlarında gösterildiğini belirtti.

Ekim ayında gerçekleştirilen Orbitz araştırmasına göre, Mac kullanıcıları gecelik otel odası rezervasyonlarında PC kullanıcılarına kıyasla 10 ile 30 dolar arasında daha fazla para ödüyorlar. Mac kullanıcılarının 4 ve 5 yıldızlı otel odası rezervasyonu yapma oranları ise PC kullanıcılarına kıyasla %40 daha fazla.

WSJ bu verilerle Mac ve PC üzerinden aynı lokasyona yaptığı otel odası aramalarında, Mace gösterilen ilk sayfa sonuçlarının PCye kıyasla %11 daha yukarıda olduğunu haberinde paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*