20 Kasım 2018

OrtakDolap.com’dan Alınan Her Ürün İçin Bir Fidan Dikiliyor

Ortak Dolap
Bir sosyal sorumluluk projesi olarak Özlem Ünal tarafından hayata geçirilen OrtakDolap.com, ikinci el ürünlerin satışa çıkarıldığı bir girişim olarak öne çıkıyor. Son dönemlerde artan tüketim miktarı nedeniyle, birçok ürünün çok kullanılmadan veya eskimeden modasının geçmesi nedeniyle kullanılmadığını belirten Ünal, yeni ürünlere olan bağımlılığın azaltılması, kullanılmış olan ürünleri yeniden ekonomiye kazandırmak için bu girişimi başlatmış.

Uzun süre tekstil sektöründe çalışan Ünal, tekstil ürünlerinde üretim sürecinin çok maliyetli ve bu nedenle sürekli olarak tüketim üzerine kurulduğunu, bunun da dünyanın geleceğini kötü yönde etkilediğinin üzerinde duruyor.

OrtakDolap.com da bu sosyal sorumluluktan doğan bir proje. Site üzerinde ikinci el tekstil ürünleri satışa çıkartılıyor. Tabii ki sitede satışa çıkarılan bu ürünlerin temiz, az kullanılmış ve çok eskimiş olmamasına özen gösteriliyor.

Son dönemlerde özellikle Vintage ürünlere olan ilginin artmasıyla beraber ikinci el ürünlere olan ilgi de artıyor. Kullanıcıları ikinci el alışverişe yönlendirmek isteyen OrtakDolap.com aynı zamanda site üzerinde satış yapan kullanıcılar adına bir fidan dikiyor. Şirket, kişi adına dikilen fidanın sertifikasını e-posta ya da ürünle beraber kullanıcıya gönderiyor.

Site içinde kadın, erkek ve çocuk giyim gibi farklı kategoriler bulunuyorken, lüks ve vintage ürünlere de yer veriliyor. Siteden alışveriş yapabilmek için üye olmak gerekiyor; fakat ödeme işlemi şu an için sadece sadece havale ya da eft üzerinden yapılabiliyor.

Sitenin tanıtım videosunda, “Ben de satmak istiyorum” bölümünde, kullanıcıların kendi ikinci el ürünlerini satışa çıkartabildiği ve diledikleri takdirde buradaki gelirin bir kısmını fidan bağışı için kullanabildikleri ya da kendi hesaplarına aktarabildikleri belirtiliyor; fakat şu an bu bölümün bakım aşamasında olduğunu da not düşmekte fayda var.

Sitenin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Kutlu Karatay der ki:

    Tanitim videosu kurkusu harika. 1 dakkada herseyi izah etmisler. Fidan dikme fikrini iyi cirolara sahip her sirket yapabilse. Basarilar.

  2. Banu Akkiprik der ki:

    Tanıtım videosunu çok beğendim. Projeyi gönülden destekliyorum. Başarılar…

Fikrini söyle

*