17 Kasım 2018

Otelcilik Sektöründe Web Leverage İle Online Satış Artırımı

İstanbul Şehir Üniversitesi ortaklığıyla kurulan Hotel Linkage, geliştirdiği Web Leverage modeliyle, online satış ortalamalırını nasıl 10 kat arttırılabilecekleri konusunda otelcileri bilglendirdi. Dünyaca ünlü otel zincirlerinin kullandığı Channel Manager, Rate Shopper, Price Optimizer (Revenue Management System) gibi ürünlerin detaylı olarak tanıtıldığı etkinlik, otelciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Hotel Linkage İş Geliştirme Direktörü Erhan Kaya’nın, bir satış kanalı olarak otellerin kendilerine ait web sitelerinin ne kadar önemli olduğunu vurguladığı etkinlik Hotel Linkage Teknoloji Ortağı Yield Planet Genel Müdürü Tomasz Romaniuk’un tüm dünyada 2500’den fazla kullanıcısı olan Accor, Sofitel, Hyatt, Hilton, Starwood, Ramada, Radisson, Best Western, Intercontinental gibi dünyanın önde gelen zincirlerinin kullandığı ürünleri tanıtmasıyla devam etti. Hotel Linkage ile yaptıkları teknoloji ortaklığının kendileri için Türkiye pazarında çok önemli olduğunu vurgulayan Romaniuk’un ardından sahneyi devralan Hotel Linkage teknoloji ortaklarından Book Online Now firmasının İş Geliştirme Direktörü Theodoros Katsimbras, geliştirdikleri booking engine teknolojisinin sadece bir booking engine değil; Top Class bir satış platformu olduğunun altını çizdi. Ürünü yaptığı sunumla katılımcılara tanıtan Theodoros, geliştirdikleri ürünün özellikleri bakımından otelcilerden tam puan aldı.

hotel2

İstanbul Şehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz, yaptığı Nöro Marketing konulu sunumla pazarlama uzmanlarının insan beynini ileri seviyede inceleyerek geliştirdikleri satış pazarlama stratejilerini otelcilerle paylaştı. Otelcilerin yoğun ilgi gösterdiği bu konu başlığı, etkinliğin en dikkat çeken bölümlerinden biri oldu. Raffles Hotel Rezervasyon ve Gelirler Müdürü Nihan Demir ise Revenue Management uygulamaları sırasında kullanılan teknolojileri tanıttı.

İstanbul Şehir Üniversitesi ortaklığıyla kurulan Hotel Linkage, faaliyetlerine İstanbul Şehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde devam ediyor. Hotel Linkage’ın sunduğu hizmetler ve ürünler konusunda bilgi almak için,www.hotellinkage.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*