18 Kasım 2018

Otomatik Doldurma Özelliği E-Ticaret Dönüşümünü Artırıyor

form

Formstack‘in 2015 Form Conversion raporuna göre, kullanıcıların doldurması beklenen form ve bilgi alanlarının otomatik doldurulmasına izin verilmesi, e-ticarette dönüşüm oranlarını iki katına kadar artırabiliyor.

Özellikle sosyal medya üzerinden çekilen bilgiler ile sitedeki formların doldurulmasına izin verilmesi, dönüşüm oranlarında büyük fark yaratıyor. Sepet terk etmenin en büyük sebeplerinden birinin tüketicilerin uzun bilgi alanlarını doldurmaya üşendiklerini uzun zamandır biliyoruz. Formstack’in kendi müşterileri ve 650 bin form kullanıcısı arasında yapılan araştırmaya göre, birformun dönüşüm oranını artırmanın en iyi yolları, formdaki doldurulması gereken alan sayısını mümkün olduğunca az tutmak ve formun mümkün olduğunca otomatik doldurulmasını sağlamak.

  • Anket, teslimat ve ödeme formlarında ortalama 22 bölüm bulunuyor.
  • Bu formların dönüşüm oranı %9 ile %14 arasında.
  • Facebook bilgileri ile doldurulabilen formlar %9 ile %20 arası dönüşüm yaratıyor.

Form tasarımlarının da doğrudan pazarlama departmanı tarafından incelenip, en iyi sonucu verecek şekilde tasarlanması ve A/B testlerinin yapılması gerekiyor. Zaten çoğu pazarlamacı (%90) oranında CRO (Conversion Rate Optimization) uygulamalarına ağırlık veriyor. Dönüşümde sağlayabileceğiniz %1’lik yükselişin, yüksek ihtimalle doğrudan cironuzda da %1’lik yükseliş yaratacağını unutmayın.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*