19 Kasım 2018

Otto Group Avrupalı Kadınların En Fazla Zaman Geçirdiği Online Mağaza

Ülkemizin en büyük private shopping sitelerinden biri olan Limango‘nun da sahibi Otto Group, comScore tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre Avrupalı kadınları kendine bağlamış durumda.

Avrupa’daki kadın tüketicilerin internet alışkanlıkları üzerine bir araştırma gerçekleştiren comScore, kadınlar arasında en fazla kullanılan 3 internet sitesinin ilk sırasında blog hizmeti sunan Tumblr, ikinci sırasında e-mağazaları ile bilinen Otto Group ve üçüncü sırada ise Groupon‘un bulunduğunu açıklıyor.

Avrupa’da Mayıs ayında 400 milyon tüketicinin internet kullandığını açıklayan comScore, ortalama aylık internet kullanımının 27.6 saat olduğunu belirtiyor. İnternet kullanan kesimin %48.4’ünü kadınların oluşturduğunu da açıklayan comScore, kadın tüketicilerin toplam internette harcanılan zamanın %46.9’una ulaştıklarını paylaşıyor.

Kadın kullanıcıların Avrupa’da Tumblr üzerinde geçirilen zamanın %69’una sahip oldukları comScore tarafından belirtilirken, ikinci sırada yer alan Otto Group üzerinde harcanılan zamanın %68.9’unu kadın tüketicilerin oluşturduğu ifade ediliyor.

comScore tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, dünyanın pek çok ülkesinde hizmet sunan fırsat devi Groupon üzerinde Avrupa’da harcanılan zamanın %61.7’si kadın tüketicilere ait. comScore araştırmasında bu 3 siteyi Rusya merkezli e-mail ve sosyal network hizmetleri olan Mail.ru, Fransa merkezli e-ticaret sitesi PPR SA, oyun firması Spil Games ve Ikea takip ediyor.

comScore’un araştırmasında kadın tüketiciler tarafından en fazla kullanılan siteler ise %70.9 oranı ile parfüm ve kozmetik, %66.8 oranı ile giyim, %64.9’luk bir oran ile birçok markayı bir arada bulunduran çok markalı online mağazalar ve %61.2 oranı ile yiyecek siteleri oluşturuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*