22 Kasım 2018

Özel Dersi E-Ticaret Girişimine Çevirenler: DerseGO

Yeni girişim fikirleri ve tecrübe sahibi girişimciler İnternet ekonomisinin gelişimine katkı sağlarken insanların hayatını da kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Türkiye e-ticaret sektörüne farklı ve yenilikçi bakış açısıyla, yeni ve ses getirecek bir startup dahil oldu. e-ticaret ve ödeme sistemleri alanında tecrübeli isimler, Taner Ortakasapbaşı ve Tolga Akyıldız’ın fikir babalığı yaptığı, pazar yeri iş modeliyle hizmet sunan DerseGO.com, özel ders almak ve vermek isteyenleri tek platformda bir araya getiriyor. DerseGO ekibi, Yemeksepeti.com’un kurucu ortağı ve Galata Business Angels yatırımcısı Melih Ödemiş’in mentorluğunda çalışmalarını sürdürüyor.

Bir çok farklı ders bir arada

Özel ders veren profesyoneller, üniversite öğrencileri ve kurumlarla, ders almak isteyenleri buluşturan yenilikçi ve güvenilir platform DerseGO’dan; okul derslerinden spor derslerine, hobi derslerinden direksiyon derslerine kadar birçok alanda ders verene kolayca ulaşabilir ve rezervasyon sistemiyle güvenle ders alınabiliyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Özel ders almak ve vermek isteyenler kolay ve hızlı biçimde siteye kaydolup profillerini oluşturabiliyorlar. Ders vermek isteyenler, uzmanı oldukları derslerle ilgili ilanları yayınladıktan sonra özel ders almak isteyenlerin kendilerine ulaşmasını bekliyorlar.  Özel ders almak isteyenler ise DerseGO’da yaptıkları ders ve lokasyon bazlı arama sonuçlarına göre  dersi kimden almak istediklerine rahatlıkla karar veriyorlar.  Rezervasyon sistemi üzerinden belirlenen ders gününde ders verenle buluşan ve istediği özel dersi alan kişi, ardından ödeme onayını veriyor ve sistem dersverene ödemeyi güvenle yapıyor. Bu biçimde her iki tarafa da ödeme garantisi sunulmuş oluyor. Tüm işlemler sonunda DerseGO iş ortaklığı yaklaşımıyla ders verenden %10’luk bir hizmet komisyonu alıyor. Ders alan ise DerseGO’ya herhangi bir ücret ödemiyor. Ders ilanlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyenler için farklı paketleri yakın zamanda duyurmaya hazırlanan DerseGO ekibi, ders veren kurumları da unutmuyor. Yılbaşına doğru duyurulacak özel paketlerde, kurslar ve eğitim kurumları da tanıtım fırsatı bulabilecekler.

gedrgergEğitim STK’ları ile eğitime katkı

DerseGO’nun İş Geliştirmeden Sorumlu Kurucu Ortağı Tolga Akyıldız, “DerseGO, ülkemizdeki eğitim anlayışına yeni bir soluk getirirken, imkansızlıklar içinde olan kişilere de dernek ve vakıflar aracılığıyla destekte bulunacak.  Her ay yapılacak cironun belli bir kısmını eğitim odaklı dernek ve vakıflara bağışlayacağız. Bu şekilde çok sayıda kişinin hakettiği eğitimi alabilmelerine katkı sağlayacağız” dedi.

DerseGO Operasyon ve Satıştan Sorumlu Kurucu Ortağı Taner Ortakasapbaşı ise DerseGO.com’a ilişkin şunları söyledi: “DerseGO ekibi olarak, özel ders alma, ders verme işini kolaylaştırma, hızlandırma ve bu alandaki ödemeleri daha güvenli hale getirme misyonuyla yola çıktık. Lokasyon bazlı çözüm yaklaşımımız özellikle büyük şehirlerde derse gidilirken yaşanan ulaşım sorununa çare olacak. Özel ders arayan kişi kolayca en yakınındaki ders vereni bulabilecek. Belki de aynı sitede veya aynı sokakta oturdukları için dakikalar içinde buluşabilecekler. Özetle DerseGO ile yollarda vakit kaybına son diyoruz! Ayrıca, bundan böyle ders veren aldığı saat ücretinin önemli bölümünü yol masrafına vermeyecek. Dersverenlerin güvenli ödeme alma konusunda yaşadıkları zorluklar da DerseGO güvenli ödeme altyapısıyla ortadan kalkıyor. Öte yandan, profesyonel eğitmenler dışında birçok alanda ders verebilecek deneyime sahip kişileri de cesaretlendirmek ve onlara yeni iş imkanları yaratmak konusunda da bir iddiamız var. DerseGO ekibi, kısa vadede tüm özel ders dünyasının en güvenilir aracı olma hedefiyle gece gündüz çalışacak”.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. hamdi der ki:

    fikir güzel, isim tırt. dersego nedir allasen?

  2. Aynen hamdi arkadaş gibi düşünüyorum. Türk girişimcisinin marka ve domaine para harcayamamasından kaynaklanan bir vızırtı. dersgo nedir gerçekten.
    ama eğitim adına yeni bir platformun oluşması da güzel

  3. selda der ki:

    Ben de özel ders vermek istiyorum ama sistemi anlayamadim tam olarak..izmir ödemis..fen ve teknoloji kisisel gelisim

Fikrini söyle

*