18 Kasım 2018

Yemeksepeti’nden Yeni Bir Girişim Daha: Papyon.com

Geçtiğimiz günlerde yöresel ürünlere odaklanan Lokum.com ve restoranlara yönelik ürünler satan İrmik.com adında iki yeni siteyi hayata geçiren Yemeksepeti, bu sefer de Papyon.com adındaki yeni girişimlerinin duyurusunu yaptı.

Kendileri için adeta bir uzmanlık alanına dönüşen yeme-içme sektöründen vazgeçemediğini anladığımız Yemeksepeti’nin, şehrin en popüler mekanlarının; menüleri, fotoğrafları, güncel bilgileri ve ziyaretçi yorumlarının da yer alacağı Papyon.com projesinde ayrıca, online rezervasyon yapma imkanı da mevcut. Kendilerini kısaca, “dışarıda yeme içmeye dair her şeyi bulabileceğiniz” bir platform olarak konumlandıran Papyon.com, mekanları; mutfak, bölge, etkinlik, bütçe gibi kriterlere göre filtreleme kolaylığı da sunuyor. Sitenin ilginç özelliklerinden bir diğer ise ruh halinize ya da arkadaşlarınıza göre, hangi mekana gideceğiniz konusunda sizi yönlendirmesi ve hatta sizin yerinize rezervasyonunuzu yaptırması.

Özellikle mekan seçimi konusunda kullanıcı yorumları birçoğumuz için önem arz ediyor ve çoğunlukla bu öneriler doğrultusunda karar verme sürecine giriyoruz. Papyon.com’da ayrıca, üyelerinin mekanlar için verdiği puanlar, yaptığı yorumlar veya uzmanların favori restoranları da karar verme sürecinde kullanıcılara oldukça yardımcı olacak gibi. Papyon’da, Yemeksepeti’nin önceki girişimi Lokum.com’dan da aşina olduğumuz ünlü gurme Mehmet Yaşin’in adı dikkatimizi çekiyor hemen. Restoran ve yemek önerileri bazında girişime katkıda bulunacak olan Yaşin’in siteye renk katacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Şu an için İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum’da 600’dan fazla seçilmiş mekanı kapsayan site, yakın zamanda bu mekan veri tabanını genişletecek.

Yemeksepeti’nin yeni girişiminin sunduğu bir diğer ilgi çekici özellik de kullanıcıların Papyon.com üzerinden seçtikleri mekanlarda online olarak etkinlik oluşturabiliyor olmaları ve bu etkinliğe e-posta ile arkadaşlarını davet etme şansına erişmeleri diyebiliriz. Papyon, şimdilik beta yayınında ancak özellikle mekan sayısını artırdıkça yakın zamanda daha çok ses getireceğini söylemek mümkün. Özellikle geçtiğimiz aylarda General Atlantic’ten 44 milyon dolarlık yatırım aldıktan sonra, gerek yurtiçi, gerekse yurt dışında yeni adımlar atacaklarının sinyallerini veren Yemeksepeti, önümüzdeki günlerde ne tarz yeni projelerle daha karşımızda olacak hep birlikte göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Yemeksepeti doğru adım atarak tecrübeli olduğu konularda girişimlerine devam ediyor.

Fikrini söyle

*