11 Aralık 2018

Para Ödüllü ve Cezalı Bir Yeni Uygulama da Amazon ve Microsoft Mühendislerinden

Dün sizlerle kullanıcılarına hedeflerine uymaları için para cezası ve ödülü sunan fitness uygulaması GymPact‘ten bahsetmiştik.

Cezalı ve ödüllü yepyeni bir web sitesi de Microsoft yazılımcılarından Pranav Goel ve Amazon mühendisleri Himanshu Khurana, Hemanth Pai ve Ian McAllister tarafından hizmete sokuldu.

Yeni yılda yapılacak değişikliklerin sıkça konuşulduğu şu günlerde uygulama, kullanıcıların vazgeçmek istedileri alışkanlıklarını sisteme girerek 21 gün boyunca gelişimini takip etmeleri üzerine kuruldu.

21Habit adı ile yayına çıkan web sitesinde, kullanıcılar sisteme vazgeçmek ya da kazanmak istedikleri alışkanlıklarını yazıyor, 21 gün boyunca gelişimlerini takip edebiliyorlar.

Kullanıcıların istedikleri anda girmiş oldukları alışkanlıktan vazgeçebileceklerini belirten uygulama kurucuları, 21Habit’in ücretsiz olduğunu fakat dileyen kullanıcıların uygulamayı daha gerçekçi hale getirmek için kendilerine para ödülü ve cezası koyabileceklerini belirtiyorlar.

Uygulamanın ikinci aşaması olan paralı kullanımında, her kullanıcı uygulamaya 21 dolar yatırarak kullanmaya başlıyor. Kullanıcılar siteye girdikleri alışkanlıklarında gelişim gösterdikleri her gün için 1 dolar kazanırken, başarısız oldukları günlerde de 1 dolar kaybediyorlar.

Uygulama bulucuları alışkanlıklarında başarısız olan kullanıcılardan kazanılan paranın hayır kurumlarına bağışlandığını belirtiyorlar.

21Habit’i kullanan tüketiciler, uygulamayı diledikleri zaman bırakabildikleri gibi, yatırdıkları paradan geri kalanını diledikleri zaman çekebiliyorlar.

Yeni yılın başlaması ile arka arkaya haberleri gelen alışkanlık kırma ve yaratma siteleri, bu senenin gözdesi olacağa benziyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*