17 Kasım 2018

Paratika E-ticaretin Yeni Sanal POS Alternatifi

online_ödeme-paratika

Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. çatısı altında kurulan “Paratika” e-ticaret sitelerinin yeni Sanal POS sağlayıcısı olarak online mağazalara hızlı ve güvenli alışveriş olanağı sunacak.

E-ticarette kolay ve hızlı ödeme

E-ticaret sektörünün önünü açacak yeni ödeme sistemleri uygulamaları 27 Haziran 2015 tarihinde 6493 sayılı kanun ile yürürlüğe girdi. Bankalar dışında kanunca yetkilendirilmiş kuruluşlar da artık sanal POS hizmeti verebiliyor. E- ticaret siteleri için güvenli ve esnek ödeme çözümleri sunan Paratika, e-ticarette ödemeleri tek noktadan yapma avantajı sunuyor. Paratika işte burada devreye giriyor.

İlgili yazı: Online ödemelerin dörtte biri mobil cihazlardan yapılıyor

Kart bilgileri ve ödeme verileri korunuyor

Kart kullanıcılarının en hassas olduğu konuların başında kredi kartı güvenliği ve kart bilgilerinin kopyalanması geliyor. Kart bilgileri ve ödeme verilerini uluslararası standartlara uygun olarak koruyan Paratika, aynı anda birden fazla bankanın POS’una da entegre edilebiliyor. Kart bilgilerinin saklanması ve yeniden kullanımı konusunda dünyanın en üst düzey standardı olan “PCI DSS” sertifikası sahibi Paratika hem satıcılara hem de alıcılara ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 Güvenli ödeme ve sahtekârlık kontrolü yapılabiliyor

Paratika’yı rakiplerinden ayıran avantajlar hakkında bilgi veren Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ünal, önceliklerinin güvenlik olduğunu belirtiyor.

Ünal yeni sanal POS hizmetini şu sözlerle açıkladı: “Paratika, PCI Level 1 sertifikaya sahip ve ödeme altyapısını yeni yasal düzenlemelere tam uyumlu halde oluşturuldu. Müşterilerine hızlı ödeme deneyimi yaşatmak isteyen e-ticaret firmaları için abonelik, üyelik gibi tekrar eden ödemelerde hızlı, güvenilir çözüm sağlıyoruz. Fiziki POS’larını, sanal POS altyapısıyla yönetmek isteyen kurumlara; tek tıkla ödeme kolaylığı sunuyoruz. Paratika ile e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlarken, hem e-ticaret firmalarına hem de son kullanıcılara önemli avantajlar sunacağız.”

İlgili yazı: İdeal online ödeme formu nasıl hazırlanır?

online_ödeme-paratika

Vatandaşa güvenli ve kolay alışveriş

Paratika hizmetleri, kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmalara bir paket halinde sunuluyor. Firmaların ihtiyacı olan sanal POS altyapısı ile “tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, sahtekârlık kontrolü, tek kanaldan mutabakat” gibi avantajlar sağlıyor.

Asseco SEE, e-ticaret konusundaki 15 yıllık bilgi birikimi ve deneyimini müşterilerine aktarmak için Paratika adını verdiği Sanal POS ve altyapı hizmetini hayata geçirdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ödeme kuruluşu lisansı için denetim sürecini tamamlayarak, başvurusunu 7 Eylül 2015 tarihinde tamamladı. BDDK’dan gelen onayla ile birlikte e-ticarette yeni bir dönem fiilen başlıyor ve Paratika e-ticarete atılmak için gün sayıyor.

İlgili yazı: E-ticarete atılanlar için başlangıç kılavuzuSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*