17 Kasım 2018

Paris St. Germain, Lisanslı Ürünlerini Tüm Dünyaya Ücretsiz Gönderiyor

PSG1970 yılında kurulan ve Fransa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Paris St. Germain, 2012-2013 yılını şampiyon bitirmesinden dolayı, kulübün lisanslı ürünlerini tüm dünyaya ücretsiz gönderiyor. Arap sermayesine katılmasının ardından yaptığı sansasyonel transferlerle en son 1994’de kaldırdıkları şampiyonluk kupasına yeniden kavuşan kulüp, boutiquepsg.fr sitesi üzerinden satış yapıyor.

Paris St Germain’in yüzde 70 hisse Qatar Şeyhi Şeyh Tamim bin Hamad Al Than’a satıldıktan sonra kulüp, Zlatan Ibrahimovic, Javier Pastore, Thiago Silva, Ezequiel Lavezzi gibi Avrupa’nın büyük takımlarından transferler yaparak adını duyurmuştu. Son olarak ünlü İngiliz futbolcu David Beckham’ı renklerine bağlarken, futbolcunun alacağı yıllık ücret bir hayır kuruluşuna bağışlanmış ve kulübün PR (halkla ilişkiler) çalışmalarına büyük katkı sağlanmıştı.

Kulübün bu uygulamaya yönelik amacı hiç şüphesiz global anlamda taraftar sayısını ve marka algısını artırmak. Her ne kadar bir sporun temsilcisi de olsalar, futbol kulüpleri; endüstrinin geldiği nokta düşünüldüğünde birer şirket niteliği taşıyor. Bu çalışmayı da şirket stratejisi kapsamında değerlendirirsek başarılı bir ‘case study’ olduğunu söyleyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*