11 Aralık 2018

PayPal 2011 Mobil Ödeme Tahminini 3 Milyar Dolara Çıkardı

PayPal Başkanı Scott Thompson, Mayıs ayı başında 2011 mobil ödeme tahmini rakamlarını açıklamıştı.

PayPal yetkilileri 2011 yılında 2 milyar dolar civarında olmasını bekledikleri mobil ödeme rakamını, mobil ödeme teknolojilerindeki hızlı ilerlemeyi de göz önüne alarak 3 milyar dolara çıkardılar.

PayPal yakın zamanda Google‘ı, yeni mobil ödeme uygulaması Google Wallet‘ın kendilerinden çalınan ticari sırlarla oluşturulduğu konusunda dava etmişti.

PayPal bu yılki mobil ödeme oranlarının 2010 yılına kıyasla 3 katı daha yüksek olduğunu göz önüne alarak, tahmini rakamlarını tekrar güncelledi.

PayPal 2010’un son aylarında 2011 mobil ödeme tahminini 1.5 milyar dolar olarak belirlemişti. 2011 Mayısında 2 milyar doların üstü olarak belirledikleri tahmin tutarını, şimdi de 3 milyar dolar olarak değiştirdi.

PayPal aynı zamanda günlük toplam ödeme rakamının 10 milyon dolara ulaşacağını da ekliyor. Mart ayında bu rakam PayPal tarafından 6 milyon dolar olarak belirlenmişti.

Firma Mart ayında 6 milyon olarak belirtilen aktif mobil alışveriş yapan kullanıcı sayısının 8 milyona ulaştığını ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*