19 Aralık 2018

PayPal “Alışverişin Geleceği” Kampanyası Ödeme Yenilikleri ile Şaşırtıyor

Online ödeme devi PayPal’in offline ödemelere gözünü diktiğini Temmuz ayında sizlerle paylaşmıştık.

PayPal CEO’su Scott Thompson, yeni yaptığı açıklama ile, hem iş yerleri hem tüketiciler için ödemenin yeni yolları üzerinde çalıştıklarını, geliştirdikleri yöntemler ile artık sadece online ödeme yöntemi olarak değil, para yönetim sistemi olarak hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Bir süre önce telefondan telefona para transferi hizmetini de başlatan PayPal, şaşırtıcı yeniliklerine ara vermeden devam ediyor.

Yeni başlattıkları “Future of Shopping” (Alışverişin Geleceği) kampanyası ile birçok yeni ödeme ve alışveriş kolaylığını müşterilerine sunmaya başlayacaklarını belirten PayPal, para yönetiminin PayPal ile artık çok daha kolay olacağını belirtiyor.

Kullanıcıları üye mağazalarının yakınında iken, mağazaların özel indirim fırsatlarını PayPal hesapları ile görüntüleyebileceklerini ileten PayPal, artık tüketicilerin mağazada beğendikleri ürünlerin barkodlarını okutarak farklı bedenlerinin ya da renklerinin nerelerde bulunduğunu bulabileceklerini de ekliyor.

PayPal üyelerinin, alışveriş yaparken ödeme sırasına girmelerine da artık gerek kalmayacağını belirten PayPal, müşterilerin hesapları ile telefonlarından istedikleri ürünlerin barkodlarını okutarak, ödeme kuyruğuna girmeden ürünleri alıp gidebileceklerini iletiyor.

Tüketicilerin diledikleri takdirde, yine istedikleri ürünleri PayPal hesapları üzerinden mobil cihazlarıyla okutup evlerine yollatabileceklerini de ileten PayPal yetkilileri, bütün bu ödemelerin, ödemeler gerçekleştikten sonra dahi, müşteriler ödemeleri PayPal hesaplarına entegre olan kartlardan hangileri ile ödemek istiyorlarsa onlarla ödeyebileceklerini belirtiyor

PayPal CEO’su Thompson, yeniliklerin uluslararası pazarlarda kullanılmaya başlandığını belirtirken, ABD’de 20’ye yakın zincir iş yerinde bu sene içerisinde hizmete sokulacağını paylaşıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Türkiye, Polonya ve Hindistan gibi ülkelerde yaşayan insanlar mevcut paypal bakiyeleri ile ülke sınırları dışında bulunan herhangi bir paypal üyesine paypal bakiyesinden para gönderemiyor yada yabancı bir alışveriş sitesinden paypal ile bir ürün alamıyor, e şimdi paypal kullanmanın anlamı nedir ki? Zorunlu olarak kredi kartı kullanmamızı istiyor, iyide bugün en kötü kredi kartının bile sanal kart uygulaması var, ben neden paypal kullanıp, sorunlu hizmetleri ile uğraşıyım. Yani kısaca paypal Türkiye’de tutmaz, bu zihniyetle hiç tutmaz, bizleri ne denli zor durumda bıraktıklarını geçmiş dönemlerde ben gibi paypal kullananlar gördü. Paypal ancak işi yokuşa sürsün.

Geribildirimler

  1. […] farklı mobil ödeme uygulamaları, Google Wallet‘ın hızlı yaygınlaşma planları derken, Visa ve Amex gibi kredi kartı […]

  2. […] ödeme olanaklarına ağırlık vererek Eylül ayında duyurusunu gerçekleştirdiği “Alışverişin Geleceği” projesi ile kullanıcılarına sunacakları şaşırtıcı yenilikleri paylaşan PayPal, yeni […]

Fikrini söyle

*