13 Kasım 2018

PayPal, Android İçin Yeni Yazılım Geliştirme Kiti’ni Tanıttı

paypal Android SDK
1998 yılından beri alternatif ödeme sistemleri üzerinde çalışmalar yapan PayPal, dün yaptığı açıklamada Andorid platformlarla uyumlu Yazılım Geliştirme Kiti’ni (SDK) bugünden itibaren yazılımcıların kullanımına açıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında iOS platformlar için SDK’yı kullanıma açan şirket, Google’ın mobil platformları üzerinde çalışan yazılımcılara da uygulama üzerinde ödeme sistemleri konusunda çalışma fırsatı sağlayacak.

Android SDK ile yazılımcılar ödeme sistemleri konusunda yaşadıkları sorunları bir kenara bırakarak, Andrioid uygulamaları üzerine PayPal ile ödeme sistemini entegre edebilecekler. Kolay bir kullanıma sahip olan PayPal’ın Android SDK uygulaması üzerinden PayPal hesabıyla ödeme yapılabildiği gibi, kredi kartıyla da ödeme yapılabilecek.

Bu uygulamanın amacı, yazılımcıların şirketler için uygulama geliştirirken ödeme işlemleri sırasında yaşanan karmaşadan etkilenmesini önlemek. Ödeme yapacak olan müşteriler PayPal hesaplarıyla ya da card.io’nun teknolojisi sayesinde kredi veya bankamatik kartlarını mobil cihazlar üzerinden okutarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

190 farklı pazarda hizmet veren PayPal, mobil platformların yanı sıra ABD’de fiziki mağazalara entegre etmeye çalıştığı sistemleriyle offline mağazalardan alışveriş yapmaya çalışan ve geleneksel alışveriş alışkanlıklarının dışına çıkmamış kullanıcıları da yakalayarak işlem hacmini artırmaya çalışıyor. 2012 yılında PayPal üzerinden gerçekleşen işlem hacmi 145 milyar dolar seviyelerindeydi.

paypalSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*