21 Kasım 2018

PayPal Başkanı Yahoo’nun CEO’su Oldu

4 ay önce CEO’su Carol Bartz’ı işten çıkararak büyük sansasyon yaratan Yahoo‘da CEO’luk görevini PayPal Başkanı Scott Thompson üstlendi.

2008 yılından beri PayPal’in başkanlığı görevini yerine getiren Thompson döneminde, Yahoo tarafından belirtildiğine göre sayısı 50 milyon olan aktif PayPal kullanıcıları 105 milyon kişiye ulaştı, bunun yanı sıra PayPal cirosu 1.8 milyar dolardan 4 milyar dolara çıktı.

Yahoo Yönetim Kurulu Üyesi Roy Bostock, Thompson’ın ürün ve hizmet geliştirmedeki üstün başarısının kanıtlandığını, tecrübeleri ile Thompson’ın Yahoo’nun büyümesinde büyük bir rol oynayacağından emin olduğunu paylaştı.

PayPal Başkanının istifasını Ebay CEO’suna Salı günü verdiği belirtilirken, Ebay’in bu ani karardan duyduğu şok da Ebay CEO’su John Donahoe tarafından çalışanlara atılan bir emaille ortaya çıktı. Bu ani gelişmeyi çalışanları ile paylaşan Donahoe, PayPal’in büyüme potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu, bu kararın PayPal’i yavaşlatamayacağını paylaştı.

Bilindiği üzere Yahoo’nun gelirinin büyük bir kısmı arama motoru ve display reklamlarından kazanılıyor. 3. çeyreği geçen seneye kıyasla %4.5’lik ciro kaybıyla kapatan firmanın CEO’luk görevine bir medya ya da pazarlama uzmanı yerine ürün müdürünü getirmesi sektörde biraz şaşkınlığa yol açtı.

Yeni haberin duyulması ile Yahoo hisselerinin bir önceki güne kıyasla %2 azaldığı da paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*