14 Aralık 2018

PayPal, Ödeme Platformu Braintree’yi 800 Milyon Dolara Satın Aldı

paypal_logo
PayPal’ın bu hafta içinde Braintree ile görüşmeler halinde olduğu ve satın alma işleminde son düzlüğe girildiği konusunda haberler çıkmıştı ve eBay bugün yaptığı açıklamayla ödeme platformu Braintree’yi 800 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

2007 yılında kurulan Braintree üzerinden yıllık 10 milyar dolar işlem gerçekleşiyor ve birçok ünlü girişim Braintree’nin servisini kullanıyor. Bu şirketler arasında Airbnb, Fab, LivingSocial, Uber, Twilio ve GitHub da bulunuyor.

Braintree bundan sonra PayPal’ın ünitesinin içinde yer alacak. Basın açıklamasında eBay CEO’su John Donahoe, Braintree’nin PayPal için mükemmel derecede uyumlu olduğunu belirtti.

Bu satın alma işleminden sonra Braintree’nin gelecekte daha da geniş çaplı bir operasyon sürecine gireceği belirtilirken, PayPal ile beraber iki şirketin birçok yenilik geliştirmek için çalışacağı ve bu süreç içinde yeni pazarlara daha hızlı ve güvenilir bir şekilde gireceği üzerinde de duruldu.

Küçük ölçekli markalara tatil sezonu öncesi kredi vermek için çalışmalara başlayan PayPal’ın bir de Braintree gibi bir ödeme platformunu da bünyesine katmasıyla beraber hem marka hem de son kullanıcı konusunda çok daha geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*