16 Aralık 2018

PayPal Facebook Üzerinde Para Yollatacak

Son zamanlarda online ve offline ödeme alanında büyük bir atağa geçen PayPal, Facebook için oluşturduğu uygulama ile Facebook kullanıcılarının arkadaşlarına e-kart ve para gönderimi yapmalarına olanak tanıyacak.

“Send Money” (Para Gönder) isimli uygulamada, kullanıcıların tek yapmaları gereken para göndermek istedikleri Facebook arkadaşlarını seçip, email adreslerini girmeleri. PayPal, bu kişinin bünyesinde kayıtlı olduğunu onaylar onaylamaz para gönderim işleminin tamamlanmasını sağlayacak.

Uygulamada ücretlendirme, aynen PayPal ile para gönderim işlemlerindeki gibi olacak. Uygulamayı kullanmadan önce PayPal’in kullanıcılardan tek beklentisi, arkadaş listelerinin uygulama tarafından görüntülenmesine izin vermeleri.

Yeni uygulaması ile sosyal medyaya da el atan PayPal, para gönderimi ile sunduğu e-kart seçenekleri ile 800 milyona yakın Facebook kullanıcısının doğum günü ya da farklı kutlamalarında birbirlerine hediye gönderirken PayPal’i de akıllarında bulundurmalarını hedefliyor gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*