21 Kasım 2018

ABD’deki 23 Perakendecinin Fiziki Mağazalarında PayPal ile Alışveriş Yapılabilecek

Ödeme sistemlerinin öncülerinden olan PayPal, Amerika’daki kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor: Artık PayPal hesabı olan tüketiciler fiziki mağazalarda da PayPal hesaplarını kullanarak alışveriş yapabilecekler.

ABD genelindeki 23 perakendecinin 18.000 mağazasında kullanılabilecek olan bu uygulamayla beraber PayPal artık sadece online alışverişlerde değil, offline mağazalarda da tüketicilere hizmet verebilecek.

Kullanıcılar bu mağazalarda bulunan PayPal cihazlarına kullanıcı adlarını ve şifrelerini girdiklerinde yaptıkları alışverişin tutarı PayPal hesaplarından çekilecek. Ya da kullanıcılar PayPal ve MasterCard’ın desteklediği üç karttan birini bu sisteme okutarak da alışverişlerini tamamlayabilecekler.

Türkiye’de de 1,6 milyondan fazla kullanıcısı olan PayPal, Mart 2011 yılından beri ülkemizde 3000’in üzerinde firmayla hizmet veriyor. 2013 yılına yeniliklerle başlayan PayPal’ın Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, 2012/13 Dosyamızda 2013 yılı içinde mobil ticaretin yanı sıra Akıllı TV’lerden yapılan satışların konuşulacağını da belirtmişti. Görünen o ki PayPal’ın planları arasında online’nın yanı sıra fiziki mağazalarda da hizmet vermek bulunuyor. Türkiye’de bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağına dair ise henüz bir bilgi yok. Şu an sadece ABD’de kullanılacak olan sistemin kullanıcılar arasındaki etkisinin nasıl olacağını da ilerleyen günlerde göreceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*