18 Aralık 2018

PayPal 2500 Dolarlık Kemanı Sahte Diye Parçalattı

Business Insider’da yayınlanan bir habere göre, PayPal sahte olduğu öne sürülen bir kemanın parçalanması ve resminin kendilerine iletilmesi yönünde alıcıya yönlendirmede bulundu.

Haberde paylaşılan bilgilere göre, Ebay üzerinden 2500 dolarlık oldukça az bulunan bir keman satın aldığı belirtilen Ebay alıcısı, ödemesini PayPal ile yapıp keman eline geçtikten sonra kemanın sahte olduğunu PayPal’e iletiyor.

Normal şartlar altında satıcı ile irtibata geçmesi beklenen alıcıya PayPal ürünü parçalayıp resmini kendilerine gönderdiği takdirde para iadesi yapabileceğini iletiyor. Alıcı da aynen PayPal tarafından belirtileni yaparak, kırılmış kemanın resmini çekip PayPal’e iletiyor ve parasını iade olarak hesabına alıyor.

PayPal’in sahte ürün satışlarında duyduğu hassasiyet bilinen bir gerçek. Ama ürünün sahte olup olmadığı yolunda herhangi bir araşırma yapılmadan kullanıcının ürünü parçalamasını sağlamak, hem normal şartlar altında ürünü geri alıp parayı iade edebilecek olan satıcıyı zor durumda bırakırken, hem de PayPal’in ürünün sahte olup olmadığının hiçbir zaman anlaşılamayacak olmasından dolayı oldukça negatif haber yayınlarına maruz kalmasına yol açacaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*