15 Kasım 2018

PayPal Here: PayPal’in Square Rakibi Artık Piyasada

Square, yerel ve küçük ölçekli iş yerlerine sunduğu cep telefonu ile kredi kartı ödemesi alabilme hizmeti ile bu güne kadar tek el olarak ABD genelinde hizmet sunmaktaydı.

Hafta başında, PayPal‘in Square benzeri bir hizmetle bu durumu değiştirmeyi planladığının dedikoduları yayılmaya başlamış, 14 Martta konu bizim sayfalarımıza da yansımıştı.

İşte Çarşamba günü sözünü ettiğimiz Square benzeri PayPal hizmeti, Square’den daha fazlasını sunarak piyasada yerini aldı.

PayPal here adı ile piyasaya çıkan hizmetin en büyük artıları, Paypal’in yaygınlığı, zincir mağazalarla zaten süregelen ve hızlıca artan işbirliği rahatlığı ve Square’den %0,05 de olsa, az alacağı öne sürülen komisyon oranları.

Square, hizmetini kullanan işletmelerden işlem başına %2.75’lik bir komisyon tutarı alıyor. PayPal, yeni başlattığı PayPal Here hizmetinde bu oranı %2.7 olarak belirledi.

Çok kanallı ticarete verdiği önemle online ile offline alışverişleri bütünleştirmeyi planlayan PayPal’in yeni ürünleri bu kadarla sınırlı da değil.

Alışverişin Geleceği‘ kapsamında farkı hizmetlerini piyasaya süren PayPal, gerçekten de yeni hizmeti ile alışverişe farklı bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

Standart dijital cüzdanlarda ödeme esnasında cep telefonlarını okutmaları gereken tüketicilerin, PayPal’in yeni hizmeti ile alışveriş yaparken cep telefonlarına dokunmalarına bile gerek olmayacak.

ABD’de anlaşmalı noktalarda kullanılabilinecek olan yeni PayPal ödeme uygulamasında, tüketicilerin PayPal kullanan iş yerlerine Foursquare’de olduğu gibi akıllı telefonları ile check-in yapmalarından sonra, alışverişlerinin ardından kasaya geldilerinde görevliye alışverişlerinin PayPal hesapları ile ödenmesini talep ettiklerini iletmeleri yeterli olacak.

Tüketicilerin alışveriş esnasında telefonlarına dokunmadan, sadece ödeme türünü yetkililere bildirerek gerçekleştirebilecekleri bu uygulama, ABD’de kullanmaya başlandı bile.

PayPal, son zamanlarda ardı ardına yaptığı ataklarla online, mobil ve offline ödeme dünyasında rakiplerini zorlayacağını açıkça ortaya sermiş oluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. özkan arslan der ki:

    çok güzel bir haber oldu benim için, olmayan ürünleri görüp fikirlerimize eklemeler sağlıyor
    piyasada kimler var görmek güzel oluyor

Fikrini söyle

*