14 Kasım 2018

2016’da İngiltere Mobil Alışverişleri 2.6 Milyar Pounda Ulaşacak

PayPal tarafından İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırma, mobil ticaretin aldığı hızlı büyüme ivmesine dikkat çekti.

İngiltere’deki mobil alışveriş oranları üzerinde bir araştırma gerçekleştiren uluslararası ödeme markası PayPal ve Forrester, İngiltere’deki mobil ödemelerin 2016’ya kadar her sene yaklaşık %42 oranında artış göstererek 2.5 milyar pounda ulaşacağını öne sürdü.

PayPal, yayınladığı araştırmada İngiltere’deki mobil alışveriş toplamının bu yıl itibarı ile 438 milyon pounda denk geldiğini, bu rakamın online alışverişlerin sadece %1.5’ine denk geldiğini paylaştı. 2016’da bu rakamın online alışverişlerin %5.9’una denk geleceğinin öngörüldüğü de araştırma yetkilileri tarafından belirtildi.

2016’da İngiltere’de 14 milyon tüketicinin mobil alışveriş yapacağı araştırmada belirtilirken, mobil ödemelerdeki en hızlı büyümenin etkinlik biletleri ve indirim sitelerinden alınan ürünlerden sağlanacağı belirtildi.

Tüketicilerin mobil alışveriş yapmaktan çekinmelerindeki en büyük etken ise katılımcıların %61’i tarafından belirtilen güvenlik endişeleri olarak belirlendi.

PayPal İngiltere Genel Müdürü Cameron McLean, mobil ödemelerde sağlanılan kolaylık ile hizmetin hızlıca yaygınlaşacağına inandıklarını, 2011’de dünya genelinde 2.8 milyar poundluk mobil alışveriş gerçekleşmesini beklediklerini iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ulasmasaydi sasardim. Turkiyede hala internet oturtulmaya calisilirken adamlarda hersey internetten yapiliyor. hos artik turkiyede de bir cok sey var. Ama ingilterede kalmis ve aliskanliklariniz varsa ordan almaya da devam etmek istiyorsunuz. herkesin alisveris yapacagi bir ortam mutlaka var. ingiltereden alisveris nasil yaparim diye bakinirkende ingilteredenal.com diye bir site buldum. isine yariyan olursa kullansin. daha bisey almadim ama elde dursun zarari yok.

Fikrini söyle

*