10 Aralık 2018

PayPal Mağazaların Satış Oranlarını Arttırıyor

Online mağazalardan alışveriş yaparken tüketicilerin doldurmaları gereken kredi kartı bilgilerinin, satışa dönüştürme oranlarını olumsuz etkilediğine dair pekçok araştırma yayınlanmıştı.

PayPal adına comScore tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, ödeme seçenekleri arasına PayPal’i bulunduran mağazaların satışa dönüştürme oranları, PayPal bulundurmayanlara kıyasla daha yüksek.

Aralık 2010 ve Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırmaya göre, ödeme seçenekleri arasında PayPal’i bulunduran online mağazalardan alışveriş yapan kesimin %59.1’i alışverişlerini tamamlarken, bulundurmayanlarda bu oran %27.5.

PayPal yetkilileri alışveriş sepeti terkinin pekçok sebebi olduğunu belirterek, bu sebeplerin arasında göz ardı edilmemesi gerekenlerden bir tanesinin de müşterilerin her mağaza için yeni bir hesap oluşturup bilgilerini yazmak istememeleri olduğunu iletiyorlar.

Müşterilerin web sitelerinden ilk alışverişlerinde güven sorunu da yaşayabileceklerini paylaşan PayPal yetkilileri, satışa dönüşme oranları ile beraber firmaların cirolarında da gözlemlenebilir artışa neden olabileceklerini belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*