13 Aralık 2018

Paypal Mobil Fırsat Sektörüne Giriyor

Bloomberg tarafından yayınlanan bir haber, online ve mobilin yanı sıra offline ödemelerde de yer almak isteyen ödeme devi PayPal‘in hizmetlerine mobil günlük fırsatları da katacağını belirtti.

2012’nin ilk çeyreğinde hizmete gireceği belirtilen mobil ve lokasyon odaklı fırsatlar ile PayPal, mobil fırsat sektöründe de lider olan Groupon‘un Groupon Now hizmetine rakip olacak.

PayPal Başkanı Scott Thompson, firmanın ABD genelinde 200 işyeri ile anlaşma yaptığını belirtirken, firmaların isimlerinin henüz PayPal tarafından paylaşılmadığı açıklandı.

Thompson, PayPal’in 103 milyon müşterisinin ilgi alanlarını, yıllardan beri beraber çalışmanın verdiği ayrıcalık ile rakiplerine kıyasla çok daha iyi bildiğini de paylaşırken, PayPal fırsatlarının müşterilerine rakipleri gibi alakasız fırsatlar sunmayacağını ekledi.

BIA/Kelsey tarafından yayınlanan bir rapor, ABD’deki günlük fırsat ve private shopping harcamalarının 2010 yılında 873 milyon dolar olduğunu, 2015’te ise 4.2 milyar dolar civarına yükseleceğini belirtmişti.

PayPal’in yoğun kullanıcı hacmi ile bu cazip pazardan pay alabilmek adına rakiplerine zorlu günler yaşatabileceği aşikar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Paypal tarafından atılan yeni adımlarla da kolayca ortaya çıkacağı gibi, mobil ticarete oldukça fazla önem […]

Fikrini söyle

*