10 Aralık 2018

PayPal Mobil Fırsatlarını WHERE ile Sunacak

PayPal Aralık ayında mobil fırsat sektörüne girmeye hazırlandığının sinyallerini vermişti.

Lokasyon odaklı mobil fırsatları ile Groupon Now’a rakip olacağı öngörülen firma, sunacağı fırsatların fırsat sektöründeki diğer firmalara kıyasla kullanıcıların ilgi alanlarına çok daha uygun olacağını öne sürmüştü.

Yıllardır biriktirikleri kullanıcı bilgileri ile sektördeki diğer firmalar gibi kullanıcılara alakasız fırsatlar sunmayacaklarını belirten PayPal’in elindeki tek koz bu bilgiler de değil.

Ebay tarafından Nisan ayında satın alınan lokasyon odaklı reklam, arama ve öneri hizmeti WHERE de PayPal’in mobil çabalarına dahil olacak.

Kullanıcıların lokasyonu ve geçmiş faaliyetlerine göre yerel restaurant, mağaza ve fırsatları gösteren WHERE, aynı zamanda mağazalara kendilerine yakın lokasyonda bulunan kullanıcılara mobil reklam gösterme hizmeti de sunuyor.

135 milyon dolar civarında bir ücretle satın alındığı öne sürülen WHERE’in 4 milyon kullanıcısı ve 120.000 mağaza müşterisi bulunuyor.

WHERE’in hedefli pazarlama hizmetlrindeki tecrübeleri ile PayPal’in mobil fırsat sektöründe çok daha kısa sürede başarıyı yakalaması Ebay tarafından planlanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*