17 Kasım 2018

PayPal Mobil Ödemelerde 2011 Tahmini $2 Milyar Üstünde

PayPal Mobil ÖdemeleriPayPal Başkanı Scott Thompson, 2010’da PayPal müşterilerinin $750 milyondan fazla mobil ödeme hacmi yarattıklarını ve 2011 beklentilerinin bunun en az 3 katı olacağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta (28 Nisan 2011) mağazalar için mobil ödeme sistemi geliştiren Fig Card’ı satın aldığını açıklayan PayPal, bu satın alma ile rotasının offline mobil ödeme pazarı olduğunu onayladı.

Bu alanda en büyük oyunculardan birisi olan Square‘in ürünü ile cep telefonlarından kredi kartı kabul edebilecek 26 milyon kişilik hedef pazarına güçlü ekibi ve altyapısı ile PayPal da ortak olacak gibi.

Square 2011 ilk çeyreğinde toplam $66 milyonluk bir hacme ulaştı ve geçtiğimiz hafta PayPal’ın Fig Card’ı satın aldığı günden bir gün önce (27 Nisan 2011) sürpriz bir gelişmeyle Visa‘dan yatırım aldığını açıkladı.

Fig Card Mobil Ödeme ŞirketiFig Card, mağazaların yazar kasalarına ya da POS sistemlerine kolayca takabilecekleri bir USB aracı ile anında mobil ödeme kabul etmeye başlayabilecekleri bir ürün.

PayPal’ın Fig Card’ı satın almasının arkasındaki sebep, kurucuları Max Metral ve Hasty Granbery’i PayPal’a transfer etmek olduğu sektörde konuşulan bir konu. Max Metral ve Hasty Granbery’nin yeni görevleri PayPal Mobil Ödeme Bölümü‘nde olacak.

Fig Card hakkında daha fazla bilgiyi sitesinden edinebilirsiniz.

PayPal’ın son dönemde mobil ödeme konusuna verdiği önem, 2011 hedefi olan 2 milyar doların üstünde mobil ödeme işlem rakamını rahatlıkla gerçekleştirebileceğini gösteriyor. Özellikle ABD’de ilk çeyrekte e-ticaret rakamlarındaki hızlı yükseliş mobil ödeme rakamlarına da yansımıştı. 2011’in kalan kısmında da önceki senelere oranla, e-ticaret rakamlarının yükselişine devam edeceği tahminleri piyasada hemfikir olunan bir konu.

    PayPal Mobil Ödeme Üzerine:

  • PayPal 2010’da $750 milyonluk mobil ödeme hacmi gerçekleştirdi.
  • PayPal kullanıcıları şu anda günde ortalama $6 milyon mobil ödeme işlemi gerçekleştiriyor.
  • 2011 hedefi $2 Milyarın üzerinde.

PayPal Başkanı Scott Thompson ile Fox Business Kanalı’nda yapılan röportajın videosu:

İki taraftan da satın alma ve yatırım haberleri ile birlikte, mobil kredi kartı kabul etme alanında Square ve PayPal’ın rekabeti 2011’e damgasını vuracağa benziyor. PayPal’ın 2011’de toplam mobil ödeme hacmini hedeflediği gibi $2 milyarın üstüne çıkarması, mobil ödeme sektörünün ne kadar hızlı büyüyen bir alan olduğuna en somut kanıt olacaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*