17 Kasım 2018

PayPal Düzenlediği Basın Toplantısıyla Nakit Kart’ı Tanıttı

paypal nakit kart yazı
Şubat 2011’den beri Türkiye’de faaliyet gösteren dünyanın en büyük ödeme sistemi şirketlerinden PayPal bugün düzenlediği basın toplantısında yeni ürünü Nakit Kart’ı tanıttı. PayPal Nakit Kart, PayPal, MasterCard, TEB ve ininal işbirliği ile geliştirildi.

Ön ödemeli kart olarak çalışan PayPal Nakit Kart ile kullanıcılar online hizmetlerden yararlanabildikleri gibi MasterCard’ın geçtiği tüm fiziki mağazalardaki alışverişlerinde bu kartı kullanabilecekler.

PayPal Nakit Kart’lar Migros, TeknoSA ve PTT’lerden temin edilebildiği gibi paypal.com.tr/nakit adresinden de başvurularak alınabiliyor. Kartın ilk alım ücreti 5 TL olarak belirlenmiş. Kartı online olarak sipariş verildiğinde ise PayPal kartları kullanıcılara ücretsiz olarak yolluyor.

Bir yıldır faaliyette olan ininal’ın ulaştığı perakende ağından da yararlanacak olan PayPal bu kartı Türkiye’de 81 ilde satışa çıkartmayı planlıyor. ininal Genel Müdürü Çelik Ören, ininal’ın şu an için toplamda 10 bin perakende noktasıyla çalıştığını ve 2014 sonunda bu rakamı 20 bine çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Lansmanda söz alan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, PayPal Nakit Kart ile Türkiye’de ön ödemeli kart pazarını büyütecek adımı attıklarını ve banka hesabı dahi gerektirmeyen PayPal Nakit Kart ile bankalaşmamış nüfusa da ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

15 yaş ve üstündeki kullanıcıların bu kartı kullanabildiğine de değinen PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, Nakit Kart’ın bugüne kadar Türkiye’de yaptıkları en kapsamlı yatırım olduğunun üzerinde durdu.

Kartın kullanımına baktığımızda ise kartın aylık 1 TL’lik bir sabit ücreti bulunuyor. Kullanıcılar bu kart ile ATM’ler üzerinden para çekebilecekler ve kartlarına yine ATM’ler üzerinden para yükleyebilecekler. Komisyon oranları ise TEB ATM’lerinden para çekme ve yatırma işlemlerinden 1 TL olarak belirlenmiş.

paypal nakit kart

Yurtiçi ve yurtdışı diğer ATM’lerden para çekildiğinde ise 5 TL’lik bir komisyon alınmakta. TEB tanıtım nedeniyle 30 Mart’a kadar para çekme yükleme işlemelerini TEB’in ATM’lerinden yapanlardan bir komisyon ücreti almayacağını da not olarak ekleyelim.

PayPal Nakit Kart’a yıllık toplamda 5000 TL’lik para yatırma limiti bulunuyor. Bunun nedenin ise global olarak belirlenen kurallar gereğince yapıldığı belirtiliyor. Kullanıcılar ATM’lerden bu kartlarla günlük 300 TL, aylık 1000 TL ve yıllık ise toplamda 2000 TL’lik para çekebiliyorlar.

Onan, 2014 yılı sonunda toplamda 100 bin adet PayPal Nakit Kart kullanıcısına ulaşmayı hedeflediklerini ve 3 yıllık sürecin sonunda da bu rakamı 1 milyonun üzerine çıkartmayı planladıklarını dile getirdi.

Türkiye’deki ön ödemeli kart kullanımlarına dair rakamlar paylaşan Çelik Ören, Türk kullanıcıların ön ödemeli kartlara ortalama olarak yükledikleri miktarın 74 TL olduğunu söyledi ve kullanıcıların ilk etapta 25 TL’lik bakiyeler yükleyerek bu kartları test ettiklerini ve sonrasında ise karta güven duydukça daha fazla para yüklediklerinin üzerinde durdu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*