17 Kasım 2018

PayPal Ödeme Bildirim Emaili Değişikliği Satıcılardan Onay Almadı

PayPal, geçtiğimiz hafta içerisinde ödeme bildirim emaillerinin gönderen ismi satırında bir değişiklik gerçekleştirdi.

Normalde gönderen kısmında ürünü satın alan tüketicinin ismine yer veren firma, yeni gerçeleştirdiği değişikliğin ardından, bu kısımda “service@paypal.com”ı kullanmaya başladı.

Ebay, Etsy gibi online pazar yerlerinde PayPal’i ödeme methodu olarak kullanan pekçok mağaza, bunun satın alanın ismine göre mailleri depolayan satış sitesi arka planları için oldukça büyük sorunlara yol açtığını belirterek, yeni sistemden memnuniyetsizliklerini dile getirmişlerdi.

PayPal, bu değişikliği bazı mail sunucularının bir domainden farklı bir domain adına yollanmış emailleri spame düşürmesi olarak açıklarken, PayPal kullanıcıları bu durum karşısında hoşnutsuzluklarını dile getirdiler.

PayPal adına konuşma yapan bir yetkili, mail sunucularından kaynaklanan sorunların birçok kullanıcı tarafından farkedilmediğini, ama bir kısım kullanıcılarının bu sorunu yaşadıklarını, bu sorunu engellemek adına yeni sisteme geçtiklerini iletti. Firma yetkilisi, müşteri şikayetlerinden sonra yeni yöntemi denemekten vazgeçtiklerini ekledi.

PayPal’in sunucu farklılıklarından kaynaklanan email alım hataları için bundn böyle nasıl bir yöntem kullanacağı ise henüz açıklanmadı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Paypal Türkiye’de de kulanılmaya başlayan bir ödeme sistemi. Bankaların zaten sıkı tuttukları ödeme araçlarına iyi bir alternatif. Ne kadar az sorunlu olursa o kadar iyidir diyorum.
    Yazınız için teşekkürler.

Fikrini söyle

*