20 Kasım 2018

PayPal Offline Ödeme Hizmet Denemesini Başlatıyor

Ebay CEO’su John Donahoe, Temmuz ayında 2011’in son aylarında PayPal olarak offline ödeme dünyasına gireceklerini açıklamıştı.

Ebay CEO’su Donahoe’nin bahsettiği offline ödeme yeniliği 2011’e yetişmemiş olsa da, 2012’nin ilk ayında firma offline ödeme denemelerine başladıklarının açıklamasını yaptı.

Firma Başkanı Scott Thompson’ın Yahoo’ya CEO olarak transferinin hemen ardından yapılan açıklamada PayPal’in offline ödeme girişiminde ilk partnerinin ABD ev ürünleri zinciri Home Depot olduğu belirtilirdi. Ödeme sisteminin, deneme aşamasında hangileri olduğu belirtilmeyen 5 Home Depot lokasyonunda kullanılacağı da PayPal yetkilileri tarafından paylaşıldı.

Online hizmetlerinin offline ile birleşmesine oldukça fazla önem veren PayPal, Eylül ayında yeni başlatmayı planladıkları ‘Alışverişin Geleceği‘ hizmeti ile çok kanallı hizmete verdikleri önemi ve yenilikçi yapılarını ortaya koymuştu.

Müşterilerin sistemi iki farklı şekilde kullanabileceklerini belirten PayPal yetkilileri, tüketicilerin ödeme yaparken PayPal hesaplarına entegreli telefon numarasını girebilecekleri gibi, PayPal tarafından basılmış kişilerin banka hesapları ile bağlantılı kartların da kullanılabileceğini paylaştılar.

PayPal’in Home Depot ile gerçekleştirmekte olduğu deneme çalışmasının kapsamının birkaç hafta içerisinde arttırılacağı, aynı zamanda hizmetin farklı mağaza zincirlerinde de kullanıma başlanacağı PayPal tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*