15 Kasım 2018

PayPal Avustralya’da Restoranlar İçin Yeni Bir Özellik Test Ediyor

paypal yeni uygulama
Avustralya’daki PayPal kullanıcıları restoranlarda masalarından kalkmadan ve garson çağırmadan ödemelerini yapabilecekler. Melbourne’da test edilen yeni uygulama PayPal’ın kullanıcılara sunmaya hazırlandığı yeni bir hizmet diyebiliriz.

2014’ün başlarında daha yaygın bir şekilde Sydney ve Melbourne’da kullanıma sunulması planlanan bu uygulama ile kullanıcılar akıllı telefonlarındaki PayPal uygulaması üzerinden hesap ödeme işlemlerini yapabilecekler. Bunu yapmak için kullanıcılar restoranda check-in yapacaklar ve sonrasında da oturdukları masanın numarasını mobil uygulamaya girecekler.

Bu işlemlerin ardından kullanıcı siparişini verdikten sonra ister yemeğini yerken, isterse yemeğini yedikten sonra mobil uygulama üzerinden hesabını ödeyebilecek ve uygulama kullanıcılara bahşiş bırakıp bırakmak istemediklerini de soracak.

Ödeme işlemi onaylandığında kullanıcının akıllı telefonuna bir bildirim gelecek ve aynı zamanda restoranın da POS sistemine ödemenin yapıldığının bilgisi gidecek.

Melbourne’da bir restoranda dört haftadır denenen bu uygulama üzerinden yapılan işlemler toplam işlemlerin %3-4’lük bir kısmına yansıyor. Önümüzdeki hafta PayPal, Sydney’deki bir İtalyan restoranında da bu uygulamayı test etmeye başlayacak ve bu yıl sonunda 20 ile 50 arasında değişen restoranın bu sistemi kullanacağı da belirtiliyor.

Mağaza içinde PayPal kullanımının artırılması için, online ödeme sistemi geçtiğimiz aylarda PayPal Beacon adlı bir ürünü de tanıtmıştı. BLE teknolojisini kullanan PayPal Beacon ile kullanıcılar cihazlarını ceplerinden çıkartmadan bluetooth kullanarak ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*