19 Kasım 2018

PayPal, Televizyondan Yapılan Alışveriş Deneyimini Kolaylaştırmayı Amaçlıyor

TV-alisveris-paypalAlternatif ödeme sistemlerinin öncüsü olarak bilinen PayPal, online alışverişlerini akıllı televizyonlarından ya da IPTV‘lerinden yapmak isteyen kullanıcıların alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Yapılan açıklamaya göre şirket, bu yılın üçüncü çeyrek sonunda kadar televizyondan yapılacak ödemelerin çok daha kolay olacağını belirtiyor.

PayPal’in uygulamaya koymayı amaçladığı yeni sistem, TV’den alışverişi tamamlamadan önce atılan adımları ve geçirilen zamanı azaltmaya yönelik planlanıyor. eBay ortaklığıyla birlikte PayPal’ın sahibi olan Delivery Agent CEO’su Mike Fitzsimmons konuyla ilgili olarak, televizyon kumandasıyla yapılan alışverişlerin ortalama 12 dakika sürdüğünü ve buna azaltarak dönüşüm oranını artırmayı amaçladıklarını söyledi.

PayPal’in önümüzdeki üç ay içerisinde hayata geçirilmesi beklenilen uygulama, tüketicilerin izledikleri reklam kuşaklarını da etkiliyor. Akıllı televizyonlarından izledikleri reklamlarda indirim pop-up’ı yakalayan tüketiciler tek bir tuşla kayıt yapabilecek ve PayPal hesaplarına aktarabilecekler. Hatta bu indirimleri fiziki mağazada da kullanabilecekler.

TV kumandasıyla alışverişin artık futuristik bir bakış açısı olmadığını söyleyebiliyoruz. Her ne kadar çok fazla evde yer almasa da, IPTV teknolojisi kumandayla alışverişe 3 yıldır olanak tanıyordu. Ancak bu alışveriş deneyiminin izlenilen programı engellememesi ve olabildiğince kısa olması gerekiyor. PayPal’in bu hamlesi belki de birkaç yıl sonra e-ticaret sektörünün televizyonlara taşınmasının önünü açabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*